Алан Елфорд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Алан Елфорд
англ. Alan F. Alford
Народився 1961(1961)
Помер 14 листопада 2011(2011-11-14)
Громадянство Велика Британія Велика Британія
Діяльність письменник, єгиптолог, археолог, міфограф
Alma mater Школа короля Едуарда VI, Бірмінгемський університет, Інститут бухгалтерів Англії та Уельсу
Галузь релігієзнавство, єгиптологія
Науковий ступінь магістр

Алан Елфорд (англ. Alan F. Alford, 1961 — 14 листопада[1] 2011[2]) — англійський письменник, незалежний дослідник, який широко визнаний як один з провідних світових фахівців з античної міфології, походження релігії світу та єгиптології.

Біографія[ред.ред. код]

Алан Елфорд народився в Англії. Навчався в гімназії імені короля Едуарда VI в місті Саутгемптон (Школа короля Едуарда VI[en]). У 1982 р. він отримав ступінь в галузі комерції в Бірмінгемському університеті (м. Бірмінгем). Пізніше в 1985 р. отримав кваліфікацію дипломованого бухгалтера (Інститут бухгалтерів Англії та Уельсу[en]), а в 1993 р. — диплом магістра управління бізнесом, в Ковентрійському університеті[en] (м. Ковентрі).

Алан Алфорд працював бухгалтером, отримав досвід роботи в будівництві, аерокосмічній, та водопостачальній індустрії.

У середині 1980-х років, Алан Елфорд був заінтригований теорією «стародавніх астронавтів» Еріха фон Денікена, яка була далі розвинена Захарією Сітчиним. Він почав присвячувати значну частину свого вільного часу вивченню стародавнього минулого, відвідуванню стародавніх міст у світі, міркуючи про вічні питання: хто ми і звідки ми прийшли. Станом на 2003 р., він побував більш ніж у двадцяти чотирьох країнах, включаючи Грецію, Єгипет, Ліван, Ізраїль, Йорданію, Мексику, Перу, Болівію, Китай і Непал. Він особисто на протязі 17 років провів дослідження літератури з багатьох протилежних теорій, які намагаються пояснити загадки таємничого минулого людства.

У 1996 р. Алан Елфорд самостійно опублікував свою першу книгу «Боги нового тисячоліття», на підтримку теорії «стародавніх астронавтів», і почав продавати її через Інтернет. Через декілька місяців, книга була надрукована і в 1997 р. стала бестселером номер одинадцять у Великій Британії (згодом була перекладена на дев'ять мов).

Після успіху першої книги, Алан вирішив повністю присвятити себе вивченню стародавньої історії й пізніше написав ще п'ять книг.

У 1998 р. він приголомшив читачів своєї першої книги «Боги нового тисячоліття», опублікувавши книгу «Рішення Фенікс», яка розглядала недоліки теорії «богів в плоті та крові». Елфорд стверджував, що боги, які спустились з небес на землю, були не давніми астронавтами (див. «Палеоконтакт»), а персоніфікацією катаклізмів від початку існування світу, якимись катастрофічними подіями з минулого (метеорит, чи загибла планета). Аргументи Елфорда дійсно були настільки сильними, що Захарій Сітчин, та провідні послідовники теорії «стародавніх астронавтів» погрожували йому позивом на 50 мільйонів доларів на тій підставі, що його зауваження дискредитували теорію Сітчина й знищили його репутацію. Результати своїх подальших дослідів на цю тему Алан опублікував в книзі «Коли Боги спустилися з небес», яка була видана в 2000 р..

У жовтні 2001 р. Алан Елфорд видав свою четверту книгу «Атлантіс таємно». У цій книзі Алан стверджує що Атлантида не була островом, материком або взагалі якимось земним утворенням, а була планетою, що обертається навколо Сонця. Елфорд звертається до єгипетських корінь Атлантиди (є думка, що праці Платона, в яких зустрічається згадка Атлантиди — це переказ Солона, який у свою чергу виклав історії, які чув під час своєї подорожі Єгиптом) і власної інтерпретації єгипетських легенд, намагаючись знайти в них свідоцтва вибуху планети, яке мало бути якимось чином відображено при складанні міфів. Досить важливо, що Елфорд отримав підтримку своєї теорії про Атлантиду від професора Крістофера Гілла з Університету Ексетера[en] в Англії (м. Ексетер) — одного з провідних фахівців у світі щодо Платона та історії про Атлантиду, який написав передмову до книги.

В травні 2003 р. Елфорд самостійно опублікував свою п'яту книгу «Піраміда таємниць», а в жовтні 2004 р. шосту книгу «Смерть і відродження Бога в Стародавньому Єгипті».

Він перебуває у шлюбі, дітей не має. Він живе в місті Саутгемптон (Англія). Мета Алана в житті: досягнення особистого просвітління духовного і закласти основу для можливого об'єднання всіх релігій світу.

Приєднання до теорії стародавніх астронавтів[ред.ред. код]

В першій книзі Елфорд розглядає можливість того, що людська культура, і навіть сама людина були створені цивілізацією богів «з плоті та крові», яка має неземне походження. Хоча базою для роботи Елфорда стали праці згаданого Захарія Сітчина та Еріха фон Денікена, він не завжди погоджується з їх теоріями. В книзі розглядаються декілька незрозумілих загадок історії, науки та релігії. Такі як, походження людини, раптові спалахи давніх цивілізацій Шумеру, Єгипту, ціла низка архітектурних загадок минулого, які невідомо яким чином були створенні з примітивних технологій мідної та залізної доби (Баальбек, піраміди Гізи, Стоунхендж, геогліфи Наски в Перу тощо.

На підтримку своїх теорій Елфорд представив інформацію, особливості дослідження та історичні роботи, які як правило не погоджуються з «класичними» теоріями та ігноруються.

Але вже через два роки, після поглибленого вивчення Елфордом текстів пірамід, він почав сумніватися в своїй теорії. У своїй другій книзі «Шлях Фенікса» Алан припускає, що боги уособлювали собою давню катастрофу (вибух планети), який спричинив появу або розвиток життя на Землі.

Твори[ред.ред. код]

  • (англ.)«Боги нового тисячоліття». — Gods of the New Millennium, Hodder & Stoughton, 1997; published by Eridu Books, 1996.
  • (англ.)«Шлях Фенікса». Таємниці забутої цивілізації. — The Phoenix Solution, Hodder & Stoughton, 1998.
  • (англ.)«Коли Боги спустилися з небес». — When the Gods Came Down, Hodder and Stoughton, 2000.
  • (англ.)«Атлантіс таємно». — The Atlantis Secret, Eridu Books, 2001.
  • (англ.)«Піраміда таємниць». — Pyramid of Secrets, Eridu Books, 2003.
  • (англ.)«Північне сонце». Смерть та відродження бога в давньому Єгипті. — The Midnight Sun, Eridu Books, 2004.

Примітки[ред.ред. код]

  1. P.P.Pillai, «Extraterrestrial Guide», AnVi OpenSource Knowledge Trust, 2015. Alan F. Alford, Chapter 54, Biography 54.1, Page 246 (англ.)
  2. Andy Lloyd, Alan Alford 1961—2011: Biography. 18-11-2011 (англ.)

Посилання[ред.ред. код]