Александр Геліос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Александр Геліос
Bronze statuette of a boy in Eastern dress MET DT7206.jpg
Народився 25 грудня 40 до н. е.(-040-12-25)
Александрія
Помер невідомо
Рим, Римська республіка
Країна Стародавній Єгипет
Діяльність суверен
Посада king of Armeniad
Рід Птолемеї
Батько Марк Антоній
Мати Клеопатра VII
Брати, сестри Птолемей Філадельф, Птолемей XV Цезаріон, Юл Антоній, Марк Антоній Антіл, Антонія Молодша, Антонія Старша, Клеопатра Селена II і Antonia[d]

Александр Геліос (*Αλέξανδρος Ήλιος, 40 до н. е. —після 29 до н. е.) — давньоримський нобіль та представник династії Птолемеїв.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду Антоніїв. Син Марка Антонія, консула 44 року до н. е., і Клеопатри VII, брат-близнюк Клеопатри Селени.

У 37 році до н. е. Антоній визнав Александра законним сином і одружився з його матір'ю. У 34 році до н. е., плануючи війну з Вірменією, Антоній удавано запропонував вірменському цареві Артавазду видати за Олександра свою доньку. Після перемоги над Вірменією заручив сина з донькою мідійського царя Артавазда — Іотапой.

Після повернення до Олександрії Антоній оголосив Александра царем Вірменії, Мідії та Парфії та вивів його до народу в мідійському національному одязі.

Після поразки і загибелі Антонія у 30 році до н. е. Александр потрапив у полон до Октавіана та 29 року до н. е. його було проведено в тріумфі в Римі. Після цього виховувався в будинку Октавії, сестри Октавіана і дружини Антонія. Подальша доля не відома.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Günther Hölbl, Geschichte des Ptolemäerreichs. Darmstadt 1994, S. 216f.; 219f.; 226.