Алкотуризм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Алкотуризм(літрбол на максималках) — різновид туризму з метою відвідання певної географічної місцевості для розпивання там алкогольних напоїв.

Різновиди[ред. | ред. код]

Горілчаний туризм[ред. | ред. код]

Одними з лідерів по горілчаному туризму — фіни, які ще з радянських часів приїздили до СРСР з метою розпиття алкогольних напоїв через законодавчі обмеження продажу алкоголю у Фінляндії. На початку 21 століття фінський алкотуризм до Росії зріс. Зничним центром фінського п'яного туризму є також Естонія.

Коньячний туризм[ред. | ред. код]

Різновид цього туризму ставить за мету відвідання центрів виробництва коньячних виробів у Франції. В Україні таким центрами є Закарпаття та Одеса. Під час дегустацій пропонується продегустувати вироби із винних спиртів різної витримки.

Пивний туризм[ред. | ред. код]

Вид туризму з метою дегустації пивних напоїв, які виробляються у певних географічних місцевостях. Великої популярності набув у вигляді поїздок на пивні фестивалі, наприклад, Октоберфест у Німеччині). В Україні дегустацію крафтового (невелике виробництво) пропонують в Закарпаття: "Графська пивоварня" Мукачево, "Унгвайзер" Ужгород, "Ципа" Кваси, "Кіблер" Вишково, "Патрік" Міжгіря.

Винний туризм[ред. | ред. код]

Докладніше: Винний туризм

Різновид туризм з метою відвідання регіону вирощування винограду та виробництва вин. В Україні такими місцевостями є спеціалізованні винні фестивалі та понад сотня приватних винних дегустаційних залів в Закарпатті (Ужгород, Мукачево, Берегово, Виноградово) та причорноморські райони Південної України.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Сучасні різновиди туризму: навч. посіб. / М. П. Кляп, Ф. Ф. Шандор. — К. : Знання, 2011. — 334 с. — (Вища освіта XXI століття). Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (лист №N 1/11-4223 від 26.05.11) Рекомендовано до друку Вченою радою Ужгородського національного університету (протокол № 2 від 25.02. 2010) ISBN 978-966-346-854-9 (серія) ISBN 978-966-346-730-6