Алківіад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Алківіад
Bust Alcibiades Musei Capitolini MC1160.jpg
Народився 450 до н. е.
Стародавні Афіни
Помер 404 до н. е.
Фригія
·murder victimd
Країна Стародавні Афіни
Національність греки
Діяльність політик, військовослужбовець
Вчителі Сократ
Знання мов давньогрецька
Учасник Пелопоннеська війна
Посада Стратег, Стратег, Стратег і Стратег
Військове звання Стратег
Рід Алкмеоніди
Батько Клінійd[1]
Мати Діномахаd[1]
Брати, сестри  • Клінійd
У шлюбі з Гіппаретаd[1]
Діти Алквіад Молодшийd
Нагороди

Алківіа́д (грец. Άλκιβιαδης, близько 450 до н. е. — 404 до н. е.) — афінський політик і полководець періоду Пелопоннеської війни, стратег. Командував походом афінського флоту на Сицилію. Створив антиспартанську коаліцію, підтримував афінських олігархів, потім демократів. Після звинувачень у тиранії та святотатстві, втік на Пелопоннес. Близько 408 до н. е. перейшов на бік Спарти. Плутарх у «Вибраних біографіях» повідомляє, що розпещений Алківіад, намагаючись улестити народ, дотримувався спартанського способу життя: відростив довге волосся, купався у холодній воді, харчувався ячмінним хлібом і ріденькою юшкою, так званою юшкою Лікурга.

Потім втік до Персії. Був убитий персами 404  р. до н. е.

Вихователем Алківіада був Перикл, вчителем — Сократ[2], репутація якого постраждала через Алківіада. Власне, ім'я Алківіада стало загальним через його воєнні інтриги і зраду інтересів Афінської держави на користь Спарти і Персії.

Олімпіада[ред. | ред. код]

Брав участь в Олімпійських іграх 416 до н. е. як власник колісниць з 2 кіньми, виставивши 7 команд, більш ніж будь-який учасник. Його колісниці прийшли першими, другими та четвертими. Тим самим відповідно до правил, де перемагає власник, Алківіад став олімпіоніком.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]