Алківіад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Алківіад
Bust Alcibiades Musei Capitolini MC1160.jpg
Народився 450 до н. е.
Стародавні Афіни
Помер 404 до н. е.
Фригія
·загиблий у бою
Громадянство
(підданство)
Стародавні Афіни
Національність греки
Діяльність політик, військовослужбовець
Вчителі Сократ
Учасник Пелопоннеська війна
Посада Стратег, Стратег, Стратег і Стратег
Військове звання Стратег
Рід Алкмеоніди
Батько Кліній[d][1]
Мати Діномаха[d][1]
Брати, сестри  • Кліній[d]
У шлюбі з Гіппарета[d][1]
Діти Альсібіад Молодший[d]
Нагороди

Алківіа́д (грец. Άλκιβιαδης, близько 450 до н. е. — 404 до н. е.) — афінський політик і полководець періоду Пелопоннеської війни, стратег. Командував походом афінського флоту на Сицилію. Створив антиспартанську коаліцію, підтримував афінських олігархів, потім демократів. Після звинувачень у тиранії та святотатстві, втік на Пелопоннес. Близько 408 до н. е. перейшов на бік Спарти. Плутарх у «Вибраних біографіях» повідомляє, що розпещений Алківіад, намагаючись улестити народ, дотримувався спартанського способу життя: відростив довге волосся, купався у холодній воді, харчувався ячмінним хлібом і ріденькою юшкою, так званою юшкою Лікурга.

Потім втік до Персії. Був убитий персами 404  р. до н. е.

Вихователем Алківіада був Перикл, вчителем — Сократ[2], репутація якого постраждала через Алківіада. Власне, ім'я Алківіада стало загальним через його воєнні інтриги і зраду інтересів Афінської держави на користь Спарти і Персії.

Олімпіада[ред. | ред. код]

Брав участь в Олімпійських іграх 416 до н. е. як власник колісниць з 2 кіньми, виставивши 7 команд, більш ніж будь-який учасник. Його колісниці прийшли першими, другими та четвертими. Тим самим відповідно до правил, де перемагає власник, Алківіад став олімпіоніком.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]