Аллентонський бегемот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аллентонський бегемот
Скульптура в Аллентоне

Аллентонський бегемот (англ. Allenton hippopotamus) — скелет бегемота Hippopotamus amphibius, знайдений в англійському поселенні Аллентон, передмісті Дербі, в 1895 році[1]. Поруч з місцем виявлення скелета встановлена ​​скульптура, сам триметровий (у довжину) скелет зберігається в Музеї і художньої галереї Дербі[2].

Аллентон (Allenton) — село за 5 кілометрів від Дербі. У березні 1895 року при проведенні земляних робіт для спорудження стіни у Crown Inn почувся поганий запах, а слідом були виявлені дивні великі кістки[3]. Було вирішено вкласти кошти в подальші дослідження і поділитися цією знахідкою з громадськістю. Розкопки тривали на площі 4,5 м². Дно розкопок покрилося водою, що проступила на глибині 1,8 м, через що довелося задіяти насоси. За роботою спостерігали Бемроуз (H.H. Bemrose) і Дірлі (R.M. Deeley), який пізніше написав звіт про розкопки[3]. Кістки були передані в Музей Дербі, на той момент вже 16 років як відкритий[4].

Всього було знайдено 127 кісток, більшість з них належала гіпопотаму, але деякі - носорогу і слону. Арнольд Бемроуз (Arnold Bemrose) припустив, що дані кістки є доказом існування колись великого мосту між Британією і Європою, таке припущення виглядало найочевиднішим поясненням знаходження таких кісток[1]. Зараз вважається, що кістки доводять, що 120 000 років тому, в міжльодовиковий період, клімат був тепліший, і середня річна температура в тих місцях перевищувала 18 градусів за Цельсієм, а взимку не було яскраво виражених періодів заморозків[5]. Всі ці кістки були знайдені на так званій Allenton Terrace — покладі річкового гравію, який місцями перевищує сучасний рівень річки Дервент на 6 метрів.

Лазерне сканування кісток Аллентоньского гіпопотама

У липні 1973 року робітники знайшли в тих місцях і інші кістки, частина з яких теж виставлена ​​в Музеї і художньої галереї Дербі — ведмедя, оленя, бика, гіпопотама, носорога і слона. Більшість знахідок - це 1-2 кістки, найбільшою з них виявився великий зуб гіпопотама[6].

У 2006 року для фіксації в скульптурі історії регіону в Аллентон був запрошений Майкл Дан Арчер (Michael Dan Archer). Він використовував лазерне сканування кісток в музеї Дербі для подальшого їх відтворення. Скульптура являє собою три секції розірваного круга достатнього розміру, щоб сидіти на них; на полірованій їх поверхні розміщені чавунні копії кісток бегемота[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Arnold Bemrose, H.H. (1910). Derbyshire. Cambridge University Press. с. 53. с. 172. Процитовано 23 December 2010. 
    « In 1896, the author and Mr R.M. Deeley obtained the greater portion of the skeleton of a hippopotamus, together with part of the breast-bone of an elephant and of the femur of a rhinoceros, in the Derwent gravel at Allenton, immediately to the south of Derby. These bones are now in the Museum at Derby »
  2. а б Archer, Michael Dan. Derby Sculpture. archersculpture.co.uk. Архів оригіналу за 2011-06-04. Процитовано 5 January 2011. 
  3. а б Arnold Bemrose, H.H.; R.M.Deeley (August 1896). Discovery of Mammalian Remains in the Old River-gravels of the Derwent near Derby. J. of the Geological Society. 
  4. Derby Museum Treasures Архівовано 7 травень 2011 у Wayback Machine., accessed 7 February 2011
  5. van Kolfschoten, Th. (2000). The Eemian mammal fauna of central Europe. Netherlands Journal of Geosciences 79 (2/3): 269–281. Архів оригіналу за 24 липень 2011. Процитовано 2 February 2011. «...the hippopotamus, Hippopotamus amphibius, and the water buffalo, Bubalus murrensis, present in the Eemian fauna, indicate a climate with relatively high summer temperatures (mean July temperature > 18 °C) and the absence of periods of severe or long-lasting winter frost» 
  6. Grange, William (2003). When Hippos ... Swam in the Derwent. Derby Museum and Art Gallery.