Алмея

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Натаніель Зіхель Алмея (між 1875 і 1905 рр.)

Алме́я[1] (фр. almée < араб. عالمة‎, МФА[ˈʕælmæ]) — представниця класу жінок, що існував в арабському Єгипті; куртизанка, танцівниця. Слово عالمة, «'алме» утворене від араб. علم‎, «'аліма» — «знати», «бути навченим».

Алмея, єгипетська танцівниця. Худ. Гуннар Берндтсон (1883)

Алмеї посідали високе становище в суспільстві. З дитинства їх навчали співів, танців, читання вголос класичної поезії, а також мистецтва вишуканої бесіди[2]. Їнім заняттям була присутність на святкуваннях і розвагах, а також похоронах — як плакальниць.

У XIX ст. термін «алмеї» вживали як синонім до слова «гавазі», яке означало виконавиць еротичного танцю з циганок-дом. Заборона цих танців Мухаммедом Алі в 1834 році спричинила те, що гавазі стали звати себе алмеями. Окрім того, слово «алмея» іноді вживається до східних танцівниць взагалі[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Николай Иванович Епишкин Исторический словарь галлицизмов русского языка. — М.: Словарное издательство ЭТС, 2010 Алмея
  2. Stavros Stavrou Karayanni (2004). Dancing Fear and Desire: Race, Sexuality, and Imperial Politics in Middle Eastern Dance. Wilfrid Laurier University Press. с. 28–29. ISBN 978-0-88920-926-8.