Алонсо де Охеда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Алонсо де Охеда

Алонсо де Охеда (1470—1515) — іспанський конкістадор та мореплавець. Керував експедиціями, які відкрили узбережжя Гвіани, Венесуели, острова Кюросао, Аруба, оз. Маракайбо та півострів Гуахіре. Заснував першу іспанську фортецю у Південній Америці.

Алонсо народився у м. Куенсе, походив із старовинного шляхетського роду, в ранній юності служив пажем герцога Медіна-Челі.

Коли у 1493 році стало відомо про відкриття Колумба, то де Охеда відправився з ним у нову експедицію. В Америці Охеда відкрив на Еспаньйолі (Гаїті) поблизу Сібао родовище золота. Він швидко просувався по кар'єрі. Назабаром командував загоном з 400 осіб та фортом Святого Фоми на Еспаньйолі. На цих посадах він проявив себе хороброю, розумною людиною.

Експедиції Алонсо де Охеда

В 1496 році Охеда повертається до Іспанії. Він вирішив самостійно організувати експедицію. 18 травня 1499 року з командою з 57 осіб він та Амеріго Веспуччі вийшли з Кадісу. Коли вони досягли бухти Оянок, то Охеда та Веспуччі розділилися. Охеда дослідив узбережжя Гвіани та Венесуели, дійшов до гирла річки Оріноко та вийшов у Карибське море. Тут він намагався збирати перли, але тут все було зібрано попередниками.

Біля мису Кодер Охеда зустрівся з Веспуччі, після чого вони відкрили острови Кюросао, Аруба, затоку Венесуела, озеро Маракайбо та полуострів Гуахіра. Потім вони повернулися до Європи.

Незабаром Охеда домігся для себе звання намісника Венесуели та організував нові експедиції. В 1502 році до затоки Маракайбо, в 1509 — північної приморської частини сучасної Колумбії (Нової Андалусії), під час якої він добрався до гирла річки Атрато, де у 1510 році заклав першу іспанську фортецю у Південній Америці — Сан-Сабастьян.

Алонсо де Охеда вніс значний внесок у географічні відкриття, розвідувавши південноамереканське узбережжя від гирла Амазонки до Центральної Америки в довжину більш ніж 3 тисячі кілометрів.

Джерела[ред.ред. код]

  • López de Gómara, Francisco. Medina del Campo (1555). Historia General de las Indias. 1553; Zaragoza [1].
  • Enciclopedia Ilustrada Cumbre — Tomo 10 (1993). Página 231. 32ª. México: Editorial Hachette Latinoamérica, S.A. de C.V. ISBN 970-611-125-5.