Альберто Лінч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Альбе́рто Лінч (ісп. Albert Lynch; нар. 1855, Трухільйо, Перу — пом. 1931, Париж, Франція) — перуанський художник, що виконав усі свої роботи за межами батьківщини. Загальновідомий як Альберт Лінч чи А. Лінч.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився в Трухільйо в 1855 році. У 1878 році залишає Перу і переїздить до столиці Франції Парижу. Навчався техніці портрету в Школі витончених мистецтв і художника Адольфа Вільяма Бугро. Працював у майстернях художників Жюля Ноеля, Габріеля Ферре і пейзажиста Анрі Лемана. Брав участь у виставках французьких художників на Паризькому салоні, де був відзначений у 1890 і 1892 роках. Отримав золоту медаль Всесвітньої виставки 1900 року. У 1901 нагороджений Орденом Почесного легіону. Автор ілюстрацій до творів французьких письменників, зокрема до «Дами з камеліями» Олександра Дюма, «Батька Горіо» Оноре де Бальзака і «Парижан» Генрі Бека.

Існує погляд, що творчості Лінча відобразилися «Прекрасна епоха» і модерн, хоча на іншу думку художника слід вважати представником неоакадемізму з романтичним ухилом.

Галерея[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Gabriela Lavarello de Velaochaga. Artistas Plásticos en el Perú. Siglos XVI, XVII, XVIII, XIX y XX. Lima, 2003. (ісп.)
  • Luis Eduardo Wuffarden, José García Bryce, Natalia Majluf, Jorge Villacorta y Carlo Travelli. Enciclopedia Temática del Perú — Fascículo XV: Arte y Arquitectura. Lima, 2004. (ісп.)
  • Gérard Schurr et Pierre Cabanne. Les petits maîtres de la peinture, 1820–1920. Paris, 2008. ISBN 978-2-85917-469-9 (фр.)

Посилання[ред.ред. код]