Олешко Попович і Тугарин Змій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Олешко Попович і Тугарин Змій
Жанр Анімаційна комедія
Режисер Костянтин Бронзіт
Автор сценарію Олександр Боярський,
Костянтин Бронзіт
Ролі озвучували Олег Куликович
Лія Медведєва
Сергій Маковецький
Дмитро Висоцький
Анатолій Петров
Композитор Валентин Васенков
Студія Мельниця
Країна Росія Росія
Тривалість 72 хвилин
IMDb ID 0415481

«Олешко Попович і Тугарин Змій» (рос. Алёша Попович и Тугарин Змей) — повнометражний мультиплікаційний фільм студії «Мельниця». Це перша за рахунком частина анімаційного циклу про билинних богатирів («Олешко Попович і Тугарин Змій», «Добриня Микитич та Змій Горинич», «Ілля Муромець і Соловей Розбійник»). Вийшов у широкий російський прокату 23 грудня 2004.

Сюжет[ред.ред. код]

Руський богатир Олешко Попович, упустивши тугарських лиходіїв з даниною жителів Ростова, повинен відновити своє добре ім'я і повернути золото жителям. У погоню за Тугарином Змієм разом з Олешком вирушили «нянька» — дід Тихон — і красуня Любава з бабусею і осликом Моїсеєм, а також богатирський кінь Юлій, який вміє говорити…

Персонажі[ред.ред. код]

RR5015-0021R.png
  • Олешко Попович — богатир, дуже дурний, але веселий і чесний. У Олешка є дівчина — юна красуня Любава, кінь Юлій і дядько Тихон.
  • Гай Юлій Цезар — просто Юлій, фантастичний кінь Олешка Поповича, який вміє говорити. Один із найсмішніших казкових персонажів. Рідне місто — Новгород. Там він прочитав багато книжок, тому назвав себе на честь римського полководця.
  • Тихон — дядько (наставник) Олешка, турботливий і злегка буркотливий. У деяких випадках меткий, але боягузливий. Любить Олешка як своє дитя.
  • Любава — 16-річна дівчина, яка закохана в Олешка.
  • Бабуся — бабуся Любави. Буркотлива. Недолюблює Олешка і називає його «непутящим».
  • Тугарин Змій — злий, жадібний полководець, командувач армією варварів монголо-татар.
  • Мойсей — ослик, який носить ім'я єврейського пророка. Домашня тварина Любави і друг коня Юлія. Переміг у бою Тугарина Змія.
  • Князь Київський — билинний князь, якого помилково ототожнюють з князем Володимиром Красне Сонечко. Жадібний, хитрий, при цьому боягузливий. Є основним персонажем мультфільмів, у кожному мультфільмі події розгортаються навколо нього.
  • Святогор — богатир з билин, тут старий, хворий і «немічний», але по-своєму мудрий. Служив начальником дружини. Має провали в пам'яті.

Ролі озвучували[ред.ред. код]

Український дубляж[ред.ред. код]

Епізодичні ролі: Сергій Ладєсов, Олена Бліннікова.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]