Олешко Попович і Тугарин Змій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Олешко Попович і Тугарин Змій
Жанр Анімаційна комедія
Режисер Костянтин Бронзит
Автор сценарію Олександр Боярський,
Костянтин Бронзит
Ролі озвучували Олег Куликович
Лія Медведєва
Сергій Маковецький
Дмитро Биковський
Дмитро Висоцький
Анатолій Петров
Композитор Валентин Васенков
Студія Мельница
Країна Росія Росія
Тривалість 72 хвилин
IMDb ID 0415481

«Олешко Попович і Тугарин Змій» (рос. Алёша Попович и Тугарин Змей) — повнометражний мультиплікаційний фільм студії «Мельниця». Це перша за рахунком частина анімаційного циклу про билинних богатирів («Олешко Попович і Тугарин Змій», «Добриня Микитич та Змій Горинич», «Ілля Муромець і Соловей Розбійник»). Вийшов у широкий російський прокату 23 грудня 2004.

Сюжет[ред.ред. код]

Руський богатир Олешко Попович, упустивши тугарських лиходіїв з даниною жителів Ростова, повинен відновити своє добре ім'я і повернути золото жителям. У погоню за Тугаріним Змієм разом з Альошею вирушили «нянька» — дід Тихон — і красуня Любава з бабусею і осликом Моїсеєм, а також богатирський кінь Юлій, який вміє говорити …

Персонажі[ред.ред. код]

  • Олешко Попович — богатир, дуже дурний, але веселий і чесний. У Альоші є дівчина — юна красуня Любава, кінь Юлій і дядько Тихон.
  • Гай Юлій Цезар — просто Юлій, фантастичний кінь Олексія Поповича, який вміє говорити. Один із найсмішніших казкових персонажів. Рідне місто — Новгород. Там він прочитав багато книжок, тому назвав себе на честь римського полководця.
  • Тихон — дядько (наставник) Альоші, турботливий і злегка буркотливий. У деяких випадках меткий, але боягуз. Любить Альошу як своє дитя.
  • Любава — 16-річна дівчина, яка закохана в Альошу.
  • Бабуся — бабуся Любави. Буркотлива. Недолюблює Альошу і називає його «непутящим».
  • Тугарин Змій  — злий, жадібний полководець, командувач армією варварів монголо-татар.
  • Мойсей — ослик, який носить ім'я єврейського пророка. Був тваринам нареченої Олексія Поповича і другом коня Юлія. Переміг у бою Тугарина Змія.
  • Князь Київський — билинний князь, якого помилково ототожнюють з князем Володимиром Красне Сонечко. Жадібний, хитрий, при цьому боягузливий. Є основним персонажем мультфільмів, у кожному мультфільмі події розгортаються навколо нього.
  • Святогор — богатир з билин, тут старий, хворий і «немічний», але по-своєму мудрий. Служив начальником дружини. Має провали в пам'яті.

Ролі озвучували[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]