Альпінарій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Альпінарій (англ. alpine garden, alpinarium, alpinum) — це приватний або ботанічний сад, що спеціалізується на колекціонуванні та культивації альпійських рослин, які в природі ростуть високо в горах, таких як Кавказ, Піренеї, Скелясті гори, Альпи, Гімалаї та Анди.

В альпінарії намагаються відтворити умови місць походження рослин, наприклад великі камені та гравійні ложа. І хоча рослини часто добре переносять низькі температури, вони як правило дуже погано витримують застій вологи у зимові місяці. Як правило використовуються бідні (піщані) ґрунти з надзвичайно добрим дренажем. Однією з головних перешкод на шляху до створення альпінарію — невідповідність природних умов умовам на батьківщині рослин, наприклад занадто м'які або холодні зими або багато дощів. Для уникнення цього, рослини часто вирощують у неопалюваній оранжереї, де намагаються відтворити природні умови. Дрібним випадком альпінарію є альпійська гірка.

Перший справжній (у природному середовищі) альпінарій був створений Антоном Кернером 1875 року на горі Блазер (Тироль, Австрія) на висоті 2190 м.н.м.[1]

Рослини[ред. | ред. код]

Типові рослини альпінарію включають[2]:

Ботанічні сади з альпінарієм на відкритому повітрі або в оранжереї[ред. | ред. код]

Альпінарій в ботанічному саду Білефельда, Німеччина
Бельгія
  • Plantentuin Universiteit Gent
Франція
Німеччина
Італія
Нідерланди
Велика Британія
США

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Блазер в онлайн-енциклопедії AEIOU
  2. Collins complete garden manual. United Kingdom: HarperCollins. 1998. с. 290. ISBN 0004140109. 

Посилання[ред. | ред. код]