Альфонс Отвіль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Альфонс Отвіль (†10 жовтня 1144), норманський князь Капуанський (11351144), третій син графа Сицилійського Рожера II та його дружини Ельвіри Кастильської. Був названий Альфонсом на честь свого діда короля Кастилії Альфонсо VI.

У 1135 був уже достатньо дорослим, оскільки брав участь у війнах свого батька з князем Капуанським Робертом II. У 1132 Роберт разом з іншими італійськими васалами короля Сицилії повстав проти Рожера за підтримки папи Іннокентія II у коаліції з королем Франції Людовиком VI, королем Англії Генріхом I, імператором священної Римської імперії Лотаром III. Роберт переміг Рожера у битві біля Ночери 24 липня 1132. У відповідь Рожер спалив Аверсу та підкорив своїй владі у 1134 графа Аліфе Ранульфа та номінального васала Візантії неаполітанського дуку Сергія VII. Роберта було вигнано з міста, Рожер проголосив князем свого третього сина Альфонса (1135). Рожер призначив канцлером свого наближеного Гваріна, який допомагав правити юному князю.

Роберт утік до Пізи, де зібрав флотилію та розпочав війну проти Рожера. Він напав на Амальфі і здобув багато трофеїв. Навантажений цією здобиччю та рекомендаціями папи Роберт подався до Німеччини прохати допомогу імператора. Весною 1137 імператор разом з Іннокентієм II, герцогом Баварським Генріхом Гордим та великим військом рушив на південь. Об'єднане військо здобуло Беневенто, Барі та Капую, призначивши Ранульфа герцогом Апулійським, а Роберта князем Капуанським. Однак, після від'їзду імператора Рожер знову захопив Капую. 25 липня 1139 Роберт і папа зазнали поразки від війська Рожера у битві на ріці Гарільяно поблизу Галуччо, Папа потрапив у полон, а Роберт врятувався втечею. Того ж дня папа за Міньянським договором визнав Альфонса князем Капуанським.

Після смерті Сергія VII Альфонс був обраний неаполітанським дукою, у квітні 1140 він разом зі своїм братом герцогом Апулійським Рожером III напав на Абруццо. Після смерті Альфонса у 1144 Рожер призначив свого четвертого сина Вільгельма князем Капуанським.

Джерела[ред.ред. код]

  • Norwich, John Julius (1970) The Kingdom in the Sun 1130-1194. Longman: London.