Альхесіраська конференція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Альхесіраська конференція, 1906 відбулася в Альхесірас, Іспанія, і тривала з 16 січня по 7 квітня. Метою конференції було знайти вирішення Першої Марокканської кризи між Францією і Німеччиною, яка виникла коли Німеччина спробували перешкодити Франції встановити протекторат над Марокко.

У Заключному акті Альхесіраської конференції, підписаному 7 квітня 1906, зазначено організацію поліції Марокко, правила, за для припинення контрабанди озброєнь, поступки європейським банкірам від новоствореного Державного банку Марокко, друк банкнот із золотим забезпеченням, у 40-річній перспективі. Новий державний банк мав виступати як центральний банк Марокко, але з суворим контролем витрат, з адміністраторами призначеними національними банками, які гарантували кредити: Німецька імперія, Велика Британія, Франція і Іспанія. Іспанські монети продовжують циркулювати. Право для європейців на володіння землею було узаконено. Податки повинні були стягуватися для виконання громадських робіт.

Султан Марокко зберігав контроль над поліцією в шести містах-портах, поліція комплектувалась повністю з марокканських мусульман (передбачена в бюджеті середня зарплата 1000 песет на рік), але була підконтрольна французьким та іспанським офіцерам, які мали контролювати митницю (Amin), дисципліну і могли бути відкликані і замінені своїм урядом. Генеральний інспектор мав бути швейцарцем і мешкати в Танжері.

В останній момент марокканські делегати виявили, що вони не змозі підписати Заключний акт, але указ султана, Мауля Абд аль-Хафіз ібн аль-Хасана 18 червня, нарешті, ратифікував його.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]