Аль-Карауїн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Аль-Карауїн
'جامعة القرويين
Jāma`at al-Qarawīīn
Всередені мечеті і університету Аль-Карауїн
Заснований 859
Ректор Абдельвахаб Тазі Сауд
Студентів 6178
Положення Фес (Марокко)
Адреса B.P : 2509 — FES
Сайт UNIVERSITE

Університет Аль-Карауїн (або ал-Карауїййін араб. جامعة القرويين‎, фр. Université Al-Karaouine[1]) — заснований в 859 році вищий навчальний заклад, розташований в місті Фес (Марокко). Є одним з духовних і освітніх центрів ісламського світу, вважається «найстаршим у світі постійним вищим навчальним закладом, що діє»[2]. Зі стін університету вийшла низка вчених, філософів і богословів, що зробили значний вплив на розвиток мусульманської і світової культури.

Історія[ред.ред. код]

У 859 році на кошти купецької сім'ї аль-Фіхрі, що переселилася з Тунісу, у Фесі була заснована мечеть, що стрімко перетворилася на центр духовної освіти. Завдяки заступництву марокканських султанів університет постійно розширювався, охоплюючи все нові області знання. Крім богослів'я вивчалися також граматика, риторика, логіка, медицина, математика, астрономія, хімія, історія, географія і музика.

В середні віки Аль-Карауїн зіграв величезну роль в розвитку культурних зв'язків християнської Європи і мусульманського Сходу. З університетом були пов'язані такі учені і філософи, як Ібн Арабі, Ібн Хальдун, Аль-Ідріси, Маймонід, Лев Африканський.

Виноски[ред.ред. код]

  1. Існують і інші транслітерації — Qarawiyin, Kairouyine, Kairaouine, Qairawiyin, Qaraouyine, Quaraouiyine, Quarawin, Qaraouiyn.
  2. The Guinness Book Of Records, Published 1998, ISBN 0-553-57895-2, P.242

Посилання[ред.ред. код]