Аль Бекрі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Аль Бекрі, Аль-Бакрі (англ. Al-Bakri) (арабською: أبو عبيد عبدالله بن عبد العزيز البكري‎) (1014–1094) – андалусійський мусульманський географ і історик.

З біографії[ред.ред. код]

Аль-Бакрі народився в Уельва, син владики недовго князівства Уельва. Коли його батько був повалений аль-Mu'tadid він переїхав до Кордови, де він навчався географії та історії. провів все своє життя в Аль-Андалус, більшість з них у Севільї і Альмерії.

До нашого часу дійшли дві праці цього вченого. Найважливіша праця Аль Бекрі - "Книга шляхів і держав". Аль-Бакрі писав про Європу, Північну Африку та Аравійський півострів.

Його роботи відрізняються відносною об'єктивністю, з якою вони представлені. Для кожної області, він описує людей, їх звичаї, а також географію, клімат і головні міста.

Джерела[ред.ред. код]

  • El-Bekri (1859), Description de l'Afrique septentrionale, Mac Guckin de Slane, translator and editor, Paris: Imprimerie Impériale. Revised edition with corrections (1913), Tangiers: Adolphe Jourdan. Available from Gallica.
  • Reinaud, J.T. (1860), "Notice sur les dictionnaries géographiques arabes", Journal Asiatique, 5 16: 65–106 . Al-Bakri's dictionary mentioned on page 75.
  • White, Robert C. (1968), "Early geographical dictionaries", Geographical Review 58: 652–659, JSTOR 212687.

Інтернет-ресурси[ред.ред. код]