Алісія Мастерс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
{{{ім'я}}}
Історія
Видавець {{{видавець}}}
Дебют Fantastic Four #8 (листопад 1962 року)
Автор(и) {{{автори}}}
Характеристики
Вид Людина
Союзники
Фантастична четвірка, Срібний серфер

Алісія Мастерс (англ. Alicia Masters) — персонаж коміксів про Фантастичну четвірку та Срібного Серфера від Marvel Comics . Створена Стеном Лі та Джеком Кірбі, вона вперше з'являється у The Fantastic Four #8 (листопад 1962).

Опис[ред. | ред. код]

Алісія — сліпий скульптор, здатна створити неймовірно реалістичні скульптури реальних людей. Вона зробила скульптури Фантастичної четвірки та інших супергероїв .[1] Вона була романтичним інтересом і довіреною особою Істоти, члена Фантастичної четвірки, який часто соромиться своєї жахливої зовнішності. Також допомогла зрозуміти людський спосіб життя та емоції іншопланетянину Срібному Серферу.

Актриса Кет Грін вперше зіграла її у фільмі « Фантастична четвірка» 1994 року, що не вийшов у прокат, і потім Керрі Вашингтон грала її у фільм 2005 року « Фантастична четвірка» і сиквелі 2007 року « Фантастична Четвірка: Вторгнення Срібного Серфера».

Історія публікацій[ред. | ред. код]

Алісія була створена сценаристом Стеном Лі та художником Джеком Кербі і вперше з'явилася у Fantastic Four #8 (листопад, 1962 року)[2] .

Біографія[ред. | ред. код]

Алісія вперше з'являється в The Fantastic Four #8, разом зі своїм прийомним батьком, суперлиходієм Ляльководом . Вона спочатку допомагає йому у його протистоянні Фантастичній четвірці, хоча вона одразу відчуває «ніжний» і «чутливий» дух Істоти, вперше відчувши його відчутно жахливе обличчя. Алісія зрікається прийомного батька, коли розуміє, що він божевільний і прагне влади, і випадково змушує його впасти з вікна. Згодом опублікований випуск коміксу пояснює, що Ляльковод відповідає за її сліпоту, яка була викликана вибухом радіоактивної глини під час його бою з ворогом.

Алісія Мастерс була періодичним персонажем у ранніх випусках «Фантастичної четвірки» як любовний інтерес Істоти, виступаючи для нього стимулом не повертатися до нормальної людської подоби, побоюючись, що Алісія не любить його як «простого Бена Грімма»[3] . Персонаж відіграє важливу роль в одній з найвідоміших сюжетних арок Срібного віку, «Пришестя Галактуса», у Fantastic Four #48-50 (Березень — Травень, 1966). У цій сюжетній арці Срібний Серфер вперше приходить на Землю як глашатай Галактуса і врізається у квартиру Алісії після боїв із Фантастичною четвіркою. Її пристрасна дискусія з ним про цінність життя переконує його відмовитися від свого господаря та захистити Землю від знищення[4] .

2007 року сюжет у період після очевидного вбивства Капітана Америки Алісія створила йому пам'ятник[5] .

Після подій сюжетної лінії « Таємного вторгнення» 2008 року Алісія є частиною групи підтримки для людей, замінених Скруллами, оскільки вона знає, що означає бути заміненим, а потім повернутися після тривалого часу забуття[6] .

Поза коміксами[ред. | ред. код]

У телесеріалах[ред. | ред. код]

 • Алісія в анімації вперше з'являється у мультсеріалі «Неймовірний Галк» 1982 року. Вона з'являється в епізоді «Брюс Банер знімає маску», де її прийомний батько отримує контроль над населенням, а також Галком. Вона є єдиною людиною, яка не стає маріонеткою, і допомагає Галку перемогти її.
 • Алісія Мастерс була постійним персонажем у мультсеріалі 1994—1996 років, озвучена Сейю Полін та Артуром Ломасом.
 • У « Фантастичній четвірці: Великі герої світу» Алісія постає афроамериканкою. Її озвучила Суніта Прасад, зберігаючи певний рівень візуальної спадкоємності художнього фільму.
 • Алісія Мастерс з'являється в епізоді «Сліпа лють не знає кольору» мультсеріалу «Супергеройський загін», озвучена Тарою Стронг.

У фільмах[ред. | ред. код]

 • У фільмі « Фантастична четвірка» 1994 року, що не вийшов у прокат, Алісію грає актриса Кет Грін.
 • Алісія з'являється у фільмі « Фантастична четвірка» 2005 року, де її грає Керрі Вашингтон . Вона відчуває романтичний інтерес до Бена Грімма після того, як його покинула наречена після його мутації в Істоту. У сцені, що відбувається в студії Алісії, Бен позначає декілька ляльок на стіні, які, як вона каже, належать прийомному батькові. Вашингтон виконувала роль Алісії в сиквелі 2007 року « Фантастична четвірка: Вторгнення Срібного Серфера».

У відеоіграх[ред. | ред. код]

 • Алісія з'являється у грі Fantastic Four, заснованої на однойменному фільмі, де її озвучила Крі Саммер . Містер Фантастик та Істота рятують її від міньйонів Людини-крота. На одному рівні гри її прийомний батько Ляльковод використовує Музей доісторичної епохи та єгипетських експонатів для того, щоб атакувати Фантастичну четвірку, оскільки він відчуває, що асоціації із Істотою будуть небезпечні для Алісії.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Sanderson, Peter. The Marvel Comics Guide to New York City. — New York City : Pocket Books[en], 2007. — С. 11. — ISBN 1-4165-3141-6.
 2. DeFalco, Tom; Sanderson, Peter; Brevoort, Tom; Teitelbaum, Michael; Wallace, Daniel; Darling, Andrew; Forbeck, Matt; Cowsill, Alan та ін. (2019). The Marvel Encyclopedia. DK Publishing. с. 234. ISBN 978-1-4654-7890-0. 
 3. Fantastic Four #25 (Апрель, 1964), страница 2.
 4. Cronin, Brian (19 лютого 2010). A Year of Cool Comics – Day 50. Comic Book Resources CSBG Archive. Процитовано 29 вересня 2010. 
 5. Джеф Лоуб (w). Fallen Son: The Death of Captain America #5 (July, 2007), p. 3. Marvel Comics.
 6. Avengers: The Initiative #20. Marvel Comics.

Посилання[ред. | ред. код]