Амастрида (правителька Гераклеї)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Амастрида

Амастрида, Амастріс (дав.-гр. Aμαστρις), іноді Амастріна — правителька Гераклеї Понтійської з 305 до 301 року до н. е., племінниця останнього перського царя з династії Ахеменидів Дарія III.

Правління[ред.ред. код]

Володарювала над містом після смерті свого чоловіка Діонісія. Перед смертю Діонісій склав заповіт, згідно з яким його владу повинна була успадкувати Амастрида. Вона продовжувала політику попередника — мала гарні політичні відносини з Антигоном Однооким.

Проте після того, як усі інші діадохи об'єдналися проти Антигона, то Амастрида розірвала відносини з ним й уклала договір з Лісімахом, царем Фракії. Вона також вийшла заміж за Лісімаха. Але після перемоги коаліції над Антигоном у 301 році до н. е. під Іпсом значення Гераклеї для Лісімаха зменшилося. Тому він розлучився з Амастридою, щоб одружитися з Арсіноєю, донькою царя Єгипта Птолемея I. За короткий час свого володарювання Амастрида продовжувала розбудовувати Гераклею Понтійську, а також заснувала місто Амастриду.

У 301 до н. е. вона передала владу своєму пасинкові Клеарху. Однак раптово у 288 до н. е. Клеарх наказав вбити Амастриду, можливо, підозрюючи її в намаганні знову захопити владу.

Джерела[ред.ред. код]

  • Helmut Berve: Die Tyrannis bei den Griechen. München 1967