Амброджо Контаріні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Амброджо Контаріні
Народився 1429(1429)
Венеція, Італія
Помер 1499(1499)
Венеція
Національність італієць
Діяльність мандрівник-дослідник і дипломат

Контаріні Амброджо (італ. Ambrogio Contarini, 1429 — 1499) — венеціанський дипломат і мандрівник. Здійснив подорож з дипломатичною місією через Україну. Залишив свої записи про цю поїздку, де містяться відомості про Луцьк, Житомир, Київ, Черкаси.

Амброджо Контаріні був вихідцем з патриціанської родини Контаріні і провів свою юність в Османській столиці Константинополі, як купець. Він покинув місто після того як почалася Турецько-венеціанська війна у 1463 р.

У 1470 р. він перебував на борту корабля «Егей», воюючи з османами на морі. Венеціанська республіка прагнула налагодити тісний союз проти Османської імперії, тому Контаріні був відправлений з дипломатичною місією до Узун Хасана іранського правителя держави Ак-Коюнлу. Він залишив Венецію в лютому 1474, поїздка проходила через Центральну Європу, Київ і Грузію і він досяг Тебрізу в серпні 1474 року.

У жовтні він зустрівся Узун Хасаном в його столиці Ісфахані. Був люб'язно прийнятий, але венеціанська пропозиція союзу була відхилена. Контаріні повернувся до Венеції тільки у квітні 1477 року після важкої дороги і численних затримок на зворотному шляху. По дорозі додому з Ірану, Контаріні зупинився в Москві, де він мав аудієнцію у російського царя Івана III. У день свого приїзду до Венеції, Контаріні усно доповів Раді Республіки про свою подорож, а письмовий звіт про його місію з'явився друком у 1486 році в місті Віченца «Viaggio de misier Ambrogio С., ambassador al gran-signore Ussum-Cassan, re di Persia».

У описі подорожі Контаріні переважає його особисте бачення, проте опис містить багато цінної інформації про регіони, які він відвідав, зокрема Іран за правителя Узун Хасана.

Джерела та література[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Енциклопедія українознавства для школярів і студентів. Донецьк: Сталкер, 2000. — 496 с.
  • Амвросій Контарини / Сборникъ матеріаловъ для исторической топографіи Кіева и его окрестностей (в ІІІ розділах, редактори Володимир Антонович, Ф. Терновський).— Кіевъ: типографія Е. Я. Федорова, 1874.— ІІ р.— С. 6—8. ст.рос.
  • В Большой Советской Энциклопедии (рос.)

Посилання[ред.ред. код]