Амброджо Лоренцетті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Амброджо Лоренцетті
013 le vite, ambrogio lorenzetti.jpg
Народився 1290(1290)
Сієна
Помер 1348(1348)
Сієна
помер від моровиці
Національність італієць
Ім'я при народженні Ambrogio Lorenzetti
Діяльність художник
Конфесія католицтво
Брати, сестри  • П'єтро Лоренцетті
Дружина невідомо
Діти 3 доньки

Амброджо Лоренцетті (*1290 — †1348) — італійський художник, представник Сієнської школи.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився у м. Сієна у 1290 році у родині, ймовірно, малярів. За прикладом батька та свого брата став навчатися на художника. Про його життя відомо замало. деякий час вивчав сієнську техніку. Згодом проходив навчання у школі Джотто, який значно вплинув на становлення Лоренцетті. Також він багато узяв від флорентійського скульптора Арнольфо ді Камбіо. Відомо що першу самостійну роботу було написано у 1319 році («Мадонна» у соборі Сан Анжело у Віко Л'Абате поблизу Флоренції). У 1320 році стає членом флорентійської гільдії художників. У 1320—1330-х роках Амброджо виконує замовлення для церков Флоренції. Лише у 1335 році переїздить до Сієни на запрошення її уряду. Тут він працює разом із П'єтро Лоренцетті над низкою замовлень. Втім на відміну від своїх попередників — Дуччо ді Буонінсенья та Сімоне Мартіні — не зумів створити власної школи. Помер Амброджо Лоренцетті у липні 1348 року під час епідемії моровиці.

Творчість[ред.ред. код]

Для його робіт характерний монументалізм, застосування елементів скульптурності. Присутня висока частка складної символіки, застосування алегорій, глибока людяність суб'єктів, представлення їх стосунків. Об'єднав елементи сієнської та флорентійської шкіл.

Перша відома робота — це «Мадонна» Віко Л'Абате, яка була написана у 1319 році. Особливість є написання численних варіацій на тему «Мадонна з немовлям» (наприклад, «Мадонна із немовлям» (1320), Мілан, Пінакотека Брера) на замовлення заможних флорентійських родин, орденів августинців, францисканців. У 1332 році пише значний триптих для церкви Святого Прокула у Флоренції.

У 1335 році разом із братом створює фрески для лікарні Санта Марія дела Скала. Найвизначнішим доробком Амброджо Лоренцетті є прикрашення фресками у 1337–1339 роках Зали Миру у Палацо Публіко (Сієнській ратуші). Це 6 сцен, що зображують алегорії Доброго та Злого правління. Під час роботи Амброджо зміг вирішити проблему передачі тривимірного простору на площині.

Подальші роботи — це розпис різних церков у Сієні на замовлення уряду, а також впливових та заможних громадян.

Родина[ред.ред. код]

Дружина та три доньки. Ймовірно померли у 1348 році під час епідемії моровиці.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Chiara Frugoni, Pietro e Ambrogio Lorenzetti, Le Lettere, Firenze 2010. ISBN 88-7166-668-2
  • Michael Kühr: Ambrogio Lorenzetti. Gute und schlechte Regierung. Eine Friedensvision. Bilder und Gedanken von Homer bis Dante. Ein Freskenzyklus im Palazzo Pubblico in Siena , A.D. 1338/39. Studio buk, Mandelbachtal 2002, ISBN 3-00-010833-5.