Амброзіус Босгарт Старший

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Амброзіус Босгарт Старший
нід. Ambrosius Bosschaert de Oude
Худ. Амброзіус Босгарт Старший. Квіти у кошику, 1614 р., Музей Гетті.
Народження 1573(1573)
Антверпен
Смерть 1621(1621)
  Гаага
Національність фламандець
Країна Фландрія (Бельгія)
Жанр квітковий натюрморт,
Діяльність ботанічний ілюстратор, художник
Напрямок бароко
Роки творчості 1594 — 1620
Вплив нідерландський ранній живопис
Твори квітковий натюрморт
Діти Ambrosius Bosschaert IId[1], Johannes Bosschaertd[1] і Abraham Bosschaertd[1]
Родичі Балтазар ван дер Аст
Роботи в колекції Музей Бойманса - ван Бенінгена, Музей Тіссен-Борнемісса, Музей Ґетті, Національна галерея мистецтв, Національний музей Швеції, Мауріцгейс, Рейксмузей, Національні галереї Шотландіїd, Hallwyl Museumd, Державний музей мистецтв, Клівлендський музей мистецтв, Музей мистецтв округу Лос-Анжелес, Національна галерея, Баварські державні колекції картин, Rijksmuseum Twenthed, Національна галерея, Бостонський музей образотворчих мистецтв, Музей історії мистецтв, Museum Brediusd, Музей мистецтва Метрополітен, Ашмолеан музей і Ліхтенштейнський музейd

CMNS: Амброзіус Босгарт Старший у Вікісховищі

Амброзіус Босгарт Старший (нід. Ambrosius Bosschaert de Oude, 1573, Антверпен — 1621, Гаага) — фламандський художник зламу XVI–XVII ст., майстер натюрмортів.

Життєпис

[ред. | ред. код]
Амброзіус Босгарт Старший. «Весняні квіти в китайській вазі », музей Тиссена-Борнемісси, Мадрид

Народився у місті Антверпен. Через розпочаті у місті репресії іспанськими вояками-католиками, що убивствами й катуваннями намагалися припинити розповсюдження протестантизму, родина Босгартів вимушено емігрувала разом із дітьми у місто Мідделбург.

Амброзіус Босгарт Старший значний період життя провів у еміграції (1587—1613 рр). З молодих років опановував художнє ремесло і почав спеціалізуватися на зображеннях квітів. Модний на той час квітковий натюрморт став популярним жанром аристократичного мистецтва і мав попит також серед бюргерів із середніми прибутками, якщо картини не були завеликого розміру.

У віці 21 року став майстром і був зарахований до гільдії св. Луки. Відомо, що він підписував власні твори монограмою (AB).

Серед родичів Босгарта Старшого був художник і майстер натюрмортів Балтазар ван дер Аст (1593—1657). Останній працював у майстерні Амброзіуса і супроводжував того у подорожах. Амброзіус Босгарт Сстарший відвідав міста Бреда, Утрехт, Берген, Амстердам.

Під час перебування і праці у місті Утрехт вони зустіли худоника Руланта Саверея (1576—1639). Твори Саверея мали помітний вплив на композиції і мотиви натюрмортів усієї родини Босгартів. Згодом Амброзіус Босгарт Старший відбув на заробітки до Гааги, де помер у віці 48 років. Незакінчені твори художника і навчання учнів його майстерні довершував Балтазар ван дер Аст.

Митець мав трьох синів, всі стануть художниками.

  • Амброзіум Босгарт Молодший (1609—1645)
  • Йоган Босгарт (бл. 1606—1629)
  • Абрагам Босгарт (1612—1643)

Галерея вибраних творів

[ред. | ред. код]
Амброзіус Босгарт старший. «Квітковий натюрморт на вікні з дальнім пейзажем», бл. 1620 р., Лувр, Париж.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]