Амбістома короткоголова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Амбістома короткоголова
Амбістома короткоголова
Амбістома короткоголова
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Підклас: Безпанцерні (Lissamphibia)
Надряд: Батрахії (Batrachia)
Ряд: Хвостаті (Caudata)
Підряд: Salamandroidea
Родина: Кутозубі тритони
Рід: Пазуристий тритон
Вид: Амбістома короткоголова
Ambystoma texanum
Matthes, 1855
Синоніми
Salamandra texana
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Ambystoma texanum
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Ambystoma texanum
EOL logo.svg EOL: 1018152
ITIS logo.svg ITIS: 173605
IUCN logo.svg МСОП: 59071
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 8304

Амбістома короткоголова (Ambystoma texanum) — вид земноводних з роду амбістома родини амбістомові.

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина досягає 11—17,8 см. Голова коротка, широка. Очі опуклі. тулуб масивний та кремезний. Кінцівки сильні з довгими пальцями. Хвіст доволі довгий, який поступово сплощується й звужується.

Забарвлення спини сіро-чорне або чорне. Боки та черево сіруватого кольору, інколи із синюватим відтінком. По основному фону розкидані темні цятки.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Воліє до вологих місцин — заплав річок, повалених і гниючих дерева біля водойм і боліт або опалого листя, полюбляє сільськогосподарські угіддя, луки і прерії, іноді трапляється на скелястих схилах. Використовує нори, вириті іншими тваринами, в тому числі річковими раками і дрібними ссавцями. Вечірній дощ іноді спонукає її до виходу на поверхню. Веде нічний спосіб життя, вдень ховаючись в укриттях. Дорослі особини у норах перечікують найспекотніші місяці в році. Веде потайний спосіб життя. Живиться хробаками, молюсками, іншими безхребетними.

Під час сезону розмноження навколо водойм ці амбістоми можуть збиратися невеликими групами. Парування відбувається під водою. Період розмноження триває з січня-лютого до березня-квітня. У неї внутрішнє запліднення, без амплексуса. Самці підштовхують самок, труться об них, а потім відкладають сперматофори у воду (на гілки або листя). Один самець може відкласти до 128 сперматофорів. Самки забирають сперматофори в себе (до 26 сперматофорів від різних самців), а потім відкладають ікру на мілководдя і зазвичай прикріплюють її до водної рослинності.

Самиці відкладають ікру поодиноко або в групах. За рік одна самка може призвести до 300–700 яєць 1,6—2,5 мм в діаметрі, які відкладає в дрібних студенистих масах по 3—30 яєць. Ікринки в окремих мішках, відкладаються самицею в стоячих або нешвидких водоймах, зокрема тимчасові лісові водойми, придорожні канави, болота. Личинки водні, за пропорціями схожі на дорослих особин.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Поширена у США: від північно-східного штату Огайо на захід до Міссурі та східної Небраски. Північна межа ареалу — південно-східний Мічиган, південна межа — західний Кентуккі і Теннессі.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Crother, Brian I., Jeff Boundy, Jonathan A. Campbell, et al. / Moriarty, John J., ed. (2000) Scientific and Standard English Names of Amphibians and Reptiles of North America North of Mexico, with Comments Regarding Confidence in Our Understanding, Herpetological Circular, no. 29