Аменорея

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Аменорея
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 N91.0-N91.2

Аменоре́я (грец. α — без та μην — місяць і ρεω — течу) — відсутність менструацій у зрілої в статевому відношенні жінки.

Клінічна картина[ред.ред. код]

Серед типових клінічних проявів аменореї окрім відсутності менструацій також спостерігаються дефіцит естрогенів, натомість надлишок андрогенів, дисфункція щитоподібної залози та наднирників, ознаки дефімінізації та безпліддя.

Форми захворювання[ред.ред. код]

У зв'язку з недорозвиненням жіночих статевих органів в період статевого дозрівання спостерігається первинна (природжена) аменорея. При цьому у хворих жінок спостерігається збереження дитячих рис статури, недорозвиненість молочних залоз тощо. Вторинна аменорея розвивається внаслідок наявності іншого захворювання, а також як наслідок довготривалого вживання гормональних, психотропних лікарських препаратів.

Аменорея буває фізіологічною — під час вагітності, при годуванні дитини груддю, у літньому віці. Патологічна аменорея може зумовлюватись багатьма причинами, що спричиняють розлад функції яєчників: інфекційні захворювання, захворювання ендокринних залоз, нервової системи, авітамінозами, перевтомою тощо. Втім близько 60% випадків патологічної аменореї припадають на гормональну недостатність та пороки розвитку матки.

Лікування[ред.ред. код]

Лікування аменореї передбачає, передусім:

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]