Американська спілка захисту громадянських свобод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


American Civil Liberties Union
New ACLU Logo 2017.svg
Абревіатура ACLU
Тип політична ідеологія
неприбуткова організація
Засновник Roger Nash Baldwind, Crystal Eastmand, Walter Nellesd, Morris Ernstd, Albert DeSilverd, Arthur Garfield Haysd, Лаура Джейн Аддамс, Felix Frankfurterd і Elizabeth Gurley Flynnd
Засновано 1920
Правовий статус 501(c)(4) неприбуткова організаціяd
Сфера Адвокація
Країна Flag of the United States.svg США
Штаб-квартира Нью-Йорк
Керівник Anthony Romerod (вересень 2001)
Дохід
  • 152 178 320 $ (2017)
Веб-сайт aclu.org

CMNS: Американська спілка захисту громадянських свобод у Вікісховищі
Aclu pic.gif

Американська спілка захисту громадянських свобод (англ. American Civil Liberties UnionACLU) — некомерційна, недержавна організація США, метою якої є «захист та охорона особистих прав та свобод, гарантованих кожній людині в цій країні конституцією та законом Сполучених штатів». Діяльність організації спрямовано головним чином на участь в судових процесах, законотворчість та здійснення освітніх програм.

Головний офіс спілки розташований на Мангеттені в Нью-Йорку.

Американська спілка захисту громадянських свобод заснована 1920 року Крістал Істмен (англ. Crystal Eastman) та Роджером Болдуіном (англ. Roger Baldwin). У 19321954 роки спілку очолював Корлісс Ламонт[ru] (англ. Corliss Lamont). За офіційним повідомленням ACLU, станом на кінець 2005 року спілка нараховувала понад 500 000 членів.

Організація забезпечує юридичну допомогу в судових процесах, результат яких міг би, на думку ACLU, призвести до утиску громадянських прав і свобод. ACLU в змозі представляти сторони судового процесу безпосередньо або ж забезпечує консультативну допомогу. Низка судових рішень у процесах, до яких була залучена ACLU, призвела до змін у конституційному праві США.

Посилання[ред. | ред. код]