Американська історія жаху: Роенок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Американська історія жаху:
Роенок
Офіційний постер шостого сезону
Країна США
Кількість епізодів 10
Трансляція
Телеканал FX
Перший показ 14 вересня 201616 листопада 2016
Сезони
← Попередній
Готель
Наступний →
Культ
Список епізодів

«Американська історія жаху: Роено́к» (англ. «American Horror Story: Roanoke») — шостий сезон серіалу-антології каналу FX «Американська історія жаху», створений Райаном Мерфі та Бредом Фолчеком, який транслювався з 14 вересня по 16 листопада 2016 року.

Сюжет сезону, який тримали у таємниці до самої прем'єри, розповідає історію подружньої пари, що придбала будинок з паранормальними явищами неподалік сумнозвісної втраченої колонії Роанок у Північній Кароліні та показує драматичне відтворення подій за участю найманих акторів для телешоу «Мій кошмар у Роеноці».

У шостому сезоні з'являються актори з минулих сезонів серіалу — Еван Пітерс, Сара Полсон, Лілі Рейб, Деніс О'Хейр, Кеті Бейтс, Френсіс Конрой, Енджела Бассе, Вес Бентлі, Фінн Віттрок, Леді Гага, Шаєн Джексон, Леслі Джордан, Адіна Портер, Робін Вейгерт та Таісса Фарміга. До акторського складу в шостому сезоні приєдналися Куба Гудінг та Андре Голланд. Крім того, в шостому сезоні з'являється персонаж Сари Полсон з другого сезону — журналістка Лана Вінтерс.

Сюжет[ред. | ред. код]

В рамках телевійного шоу «Мій кошмар у Роеноці» за допомогою драматичного відтворення подій Метт та Шелбі Міллери, а також сестра Метта Лі розповідають про своє життя у старовинному будинку XVII століття, який подружжя придбало після невдалого життя у Лос-Анжелесі. Будинок у колоніальному стилі, а також навколишній ліс населено привидами, які щорічно, в період Кривавого місяця жорстоко вбивають будь-яку людину, що опинилась на цих землях, щоб згідно з давнім язичницьким ритуалом просякнути кров'ю довколишні землі. Таємниця криється у зниклій у 1585 році колонії Роанок очолюваної Томасін Вайт та чаклунці, яка уклала з колоністами угоду про криваві жертвопринесення.

Починаючи з шостого епізоду показано підготовку та знімання реаліті-шоу у тому самому будинку у Роеноці — після успішного показу документального серіалу, продюсери прагнуть заробити на сиквелі. За умовами шоу, у будинку у Роаноці герої оригінальної історії, а також актори, що грали їх у серіалі мають провести три дні у період Кривавого місяця. Сіквел ніколи не було показано по телебаченню, а всі його учасники загинули, окрім одного. Матеріали, показані в серіалі нібито було знайдено на місці трагедії. На цей раз люди в будинку та довкола нього стикаються не тільки з привидами, але й мають конфлікти всередині групи.

У ролях[ред. | ред. код]

Андре Голланд, Лілі Рейб та Кеті Бейтс (з ліва на право) грають: Метта Міллера, Шелбі Міллер та М’ясницю/Томмасін Вайт(Агнес Мері Вінстед)

Головні[ред. | ред. код]

Другорядні[ред. | ред. код]