Американський той-фокстер'єр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Toy Fox Terrier right-center
Toy Fox Terrier 2.jpg
Походження США
Стандарти породи
AKC [Toy стандарт]
CKC стандарт
UKC [Terriers стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)


Американський той-фокстер’єр — штучно виведена порода собаки.

Історія[ред.ред. код]

Американський той-фокстер'єр був створений американцями при спробі отримання породи рудо-біло-блакитного той-тер'єра. Попри те що певна увага приділялася окрасу, американці, на щастя, при створенні цієї породи, опинилася на боці, ніж британські собаководи з мініатюрним бульдогом і бультер'єром, які мали збіднений кістяк і ослаблену конституцію.

Американський той-фокстер'єр, проте, був виведений на основі дрібних гладкошерстих фокстер'єрів, і тому він позбавлений від яких-небудь вад. Перші тієї фокстер'єри з'явилися в пометах гладкошерстих фокстер'єрів, і їх власники, зачаровані цими "карликами", цілеспрямовано їх відбирали. Схрещуванням тієї фокстер'єрів з чихуахуа та англійськими тієї тер'єрами завершилося створення маленького американського тієї фокстер'єра.

Опис[ред.ред. код]

Американський той-фокстер'єр добре складений, має гарні пропорції і гладку шерсть. Формат квадратний. Вуха у формі букви V, стоячі. Голова злегка куполоподібна, але ніколи не у формі яблука. Найкраще триколірне забарвлення: білий з чорними плямами і рудим підпалиною. Однак рудо-білий і чорно-білий колір шерсті також допустимі. Висота в холці 25 см. Вага 1,5 - 3,5 кг.

Характеристика[ред.ред. код]

Американський той-фокстер'єр - забавна і кмітлива маленька собачка, воістину ідеальний домашній компаньйон для того, хто любить крихітних собак щенячий запал тієї фокстер'єр зберігає на все своє життя, а його витівки та трюки викликають чимало посмішок.

Посилання[ред.ред. код]