Американський той-фокс-тер'єр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Американський той-фокс-тер'єр
Toy Fox Terrier 2.jpg
Походження США
Стандарти породи
AKC [Toy стандарт]
CKC стандарт
UKC [Terriers стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)


Американський той-фокс-тер’єр — штучно виведена порода собаки.

Історія[ред.ред. код]

Американський той-фокс-тер'єр був створений американцями при спробі отримання породи рудо-біло-блакитного той-тер'єра. Попри те що певна увага приділялася окрасу, американці, на щастя, при створенні цієї породи, опинилася на боці, ніж британські собаководи з мініатюрним бульдоґом і бул-тер'єром, які мали збіднений кістяк і ослаблену конституцію.

Американський той-фокс-тер'єр, проте, був виведений на основі дрібних гладкошерстих фокстер'єрів, і тому він позбавлений від яких-небудь вад. Перші той-фокс-тер'єри з'явилися в приплодах гладкошерстих фокс-тер'єрів, і їх власники, зачаровані цими "карликами", цілеспрямовано їх відбирали. Схрещуванням той-фокс-тер'єрів з чивава та англійськими той-тер'єрами завершилося створення маленького американського той-фокс-тер'єра.

Опис[ред.ред. код]

Американський той-фокс-тер'єр добре складений, має гарні пропорції і гладку шерсть. Формат квадратний. Вуха у формі букви V, стоячі. Голова злегка куполоподібна, але ніколи не у формі яблука. Найкраще триколірне забарвлення: білий з чорними плямами і рудим підпалиною. Однак рудо-білий і чорно-білий колір шерсті також допустимі. Висота в холці 25 см. Вага 1,5 - 3,5 кг.

Характеристика[ред.ред. код]

Американський той-фокс-тер'єр - забавний і кмітливий маленький собака, воістину ідеальний домашній компаньйон для того, хто любить крихітних собак. Цуценячий запал той-фокс-тер'єр зберігає на все своє життя, а його витівки та трюки викликають чимало посмішок.

Посилання[ред.ред. код]