Американський університет у Болгарії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Американський університет у Болгарії

АУБГ, AUBG, АУБ
42°02′11″ пн. ш. 23°09′51″ сх. д. / 42.0365972° пн. ш. 23.1642833° сх. д. / 42.0365972; 23.1642833
Типприватний
Країна Болгарія
РозташуванняБлагоєвград
Засновано1991 [1]
РекторСтаціслав Кулінскі
ДеканРоберт Уайт
Ендавмент29 084 726 $[5] і 34 215 469 $[5]
Студентів1041[3]
Професорів74[4]
Кольорибілий, синій
Членство у
 • Association of American Colleges and Universitiesd[7] і Open Society University Networkd[6]
 • Штаб-квартираБлагоєвград
  Адресапл. ім. Г. Ізмірлієва буд.1, Благоєвград, Болгарія, 2700
  Сайтaubg.bg
  Мапа
  CMNS: American University in Bulgaria у Вікісховищі

  Американський університет у Болгарії, скорочено АУБГ (англ. American University in Bulgaria, AUBG, болг. Американски университет в България, АУБ) — приватний університет, розташований у Благоєвграді, Болгарія. В АУБГ впроваджена традиційна освітянська американська модель вільних мистецтв[en]. Студенти поєднують навчання і проживання у сучасному університетському комплексі. Навчання проводиться на англійській мові. Заснований у 1991 році, і на даний момент в університеті навчаються 1100 студентів з 45 країн. Близько 60 % студентів є іноземцями.

  Історія

  [ред. | ред. код]

  АУБГ був заснований у 1991 році спільними зусиллями урядів Республіки Болгарія і США з метою створення навчального закладу для освіти громадян спроможних прийняти виклик перетворення Південно-Східної Європи, будуючи суспільство на засадах демократії, підприємницької ініціативи, громадянської відповідальності, а також глибокого розуміння культурного різноманіття.

  На кінець 2012 року дві треті студентів університет були вихідцями не з Болгарії. Румунія, Північна Македонія, Сербія, Албанія, Україна, Монголія, Грузія, Молдова, Росія, Казахстан, Іспанія та США — країни, які найчастіше представлені в АУБГ. Станом на травень 2012, з АУБГ випустилось 3400 студентів.

  Місія

  [ред. | ред. код]

  Місією університету є виховання студентів з виключним потенціалом в суспільстві, цінностями якого є академічна досконалість, національна й етнічна різноманітність, взаємоповага, та підготовка їх до демократичного й етичного лідерства задля користі для регіону та світу.[8] АУБГ виконує свою місію, забезпечуючи понад 5 млн доларів на стипендії та фінансову допомогу для відмінних студентів з регіону та всього світу (станом на осінній семестр 2012 року).

  Університет має три основні джерела фінансування: постійні вкладення (у більшості від Агентства США з міжнародного розвитку та Інституту «Відкрите суспільство»), приватні та корпоративні дарувальники та плата за навчання.

  Акредитація

  [ред. | ред. код]

  Американський університет у Болгарії акредитовано як у Болгарії, так і в США. АУБГ отримав свою акредитацію в США від New England Association of Schools and Colleges[en]. Університет видає європейський дипломний додаток (Europass), який автоматично визнає диплом АУБГ у всій Європі.

  Академічні програми

  [ред. | ред. код]

  В університеті впроваджена традиційна освітянська американська модель вільних мистецтв[en]. Навчання вирізняється невеликими групами студентів (близько 23), близьким контактом з викладачем у класі, як і в прийомні години, так і в неформальній обстановці. Близько половини студентів закінчують АУБГ з двома спеціальностями, у цей час деякі студенти отримують одну спеціальність і одну підспеціальність, які вони вибирають з-поміж 13 представлених в АУБГ.

  АУБГ тісно співпрацює з університетами в Болгарії та закордоном. Студенти можуть провести семестр або цілий рік в одному з американських університетів по програмі обміну International Student Exchange Programs (ISEP). У межах Європи АУБГ підтримує партнерські зв'язки з програмою «Еразмус», і співпрацює з близько 50 європейськими університетами.

  Бакалаврські програми

  [ред. | ред. код]

  АУБГ пропонує бакалаврські програми з 10 спеціальностей:

  Магістрські програми

  [ред. | ред. код]

  Крім свої бакалаврських програм з 2003 року АУБГ пропонує також магістрську програму ділового адміністрування. Навчання проходить у центрі освіти та культури «Ілієв» від АУБГ в Софії.

  Позадипломні програми

  [ред. | ред. код]

  Університет пропонує широкий спектр програм сучасної освіти. На даний момент вони включають тренінги на урядовому рівні для участі в програмах ЄС, курси з бізнесу, підприємництва, комп'ютерних навичок й англійської мови.

  Інститут англійської мови (ELI), що розташований у Благоєвграді, пропонує курси англійської мови усіх рівнів для студентів різних вікових категорій. Інститут сертифіковано як офіційний центр тестування TOEFL й SAT.

  Зарахування та стипендії

  [ред. | ред. код]

  АУБГ зараховує студентів з високим потенціалом та різноманітними талантами, які відмінно навчаються в школами, показують високі результати на олімпіадах з математики, мовних та спортивних конкурсах, золотих медалістів та тих, які займаються суспільними роботами. Середній бал SAT серед студентів АУБГ у весняному семестрі 2012 року склав 1173 (секції «Читання» та «Математика»), що визначає АУБГ одним із найвимогливіших університетів у всьому світі.

  АУБГ приймає студентів два рази на рік: восени та взимку.

  Університет пропонує фінансову допомогу (з урахуванням фінансового стану сім'ї) та стипендії за високі академічні досягнення.

  Джерела

  [ред. | ред. код]
  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 6 липня 2014. Процитовано 31 липня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 3 квітня 2013. Процитовано 31 липня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 квітня 2012. Процитовано 31 липня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 2 квітня 2012. Процитовано 31 липня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  5. а б National Association of College and University Business Officers U.S. and Canadian 2022 NTSE Participating Institutions Listed by Fiscal Year 2022 Endowment Market Value, Change in Market Value from FY21 to FY22, and FY22 Endowment Market Values Per Full-time Equivalent Student (Excel) — 2023.
  6. а б в https://web.archive.org/web/20240204131149/https://opensocietyuniversitynetwork.org/about/members/
  7. https://web.archive.org/web/20240120073011/https://secure.aacu.org/iMIS/AACUR/Membership/MemberListAACU.aspx
  8. Архівована копія. Архів оригіналу за 6 липня 2014. Процитовано 31 липня 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)