Аммі-Дітана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Аммі-Дітана
Народився 17 століття до н. е.
Помер 17 століття до н. е.
Країна Вавилон
Діяльність суверен
Посада Цар Вавилону[d]
Батько Абі-Ешуг
Діти Аммі-цадука

Аммі-Дітана (д/н — 1647 до н. е.) — 9-й цар Вавилона близько 16841647 років до н. е. (за короткою хронологією 1619—1582 до н. е.)

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з I Вавилонської (Аморейської) династії. Син царя Абі-ешу. Мусив продовжувати політику оборони від Країни Моря. Для цього відновлював пошкоджені фортеці та споруджував нові (Кар-Уту («Фортеця Шамаша») і Ішкун-Мардук у Вавилоні, 2 укріплення з однаковою назвою Дур-Аммі-Дітана біля вавилонських каналів).

У 17-й рік володарювання переміг якогось Ярахабі, можливо, вождя повстання. Наприкінці панування, ймовірно, втратив місто Ісін, яке захопила Країна Моря. На 37-му році зруйнував стіни фортеці Дер, яку побудували за наказом Дамік-ілішу II, царя Країни Моря.

Здійснював роботи з очищення і оновлення каналів, спорудження на них нових містечок. Намагався продовжити утримання храмів через подарунки. На честь сходження на трон встановив свою статую в місті Кіш. Відомі його проголошені «актів справедливості» (скасування боргів і недоїмок) у 2, 3 і 21 роки панування. Це свідчить про погіршення економіки, зубожіння населення та занепад господарства.

Йому спадкував син Аммі-цадука.

Джерела[ред. | ред. код]

  • D. R. Frayne, Oldbabylonian Period (2003—1595 BC), Toronto, 1990, S. 411—424.