Амонали

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Амона́ли — аміачно-селітрові вибухові речовини, що складаються з суміші амонію нітрату (80—90%), горючою складовою частиною є пудра алюмінію. Властивості амоналів схожі з властивостями амонітів, але за рахунок наявності алюмінію їх потенційна енергія і температура вибуху значно вищі. Серед промислових вибухових речовин амонали представлені амоналом водостійким та скельними амоналами № 3 та № 1. Застосовуються також гранульовані амонали, які мають назву ґрамонол.

Приклади[ред. | ред. код]

Амонал-200 водостійкий — амоніти з добавками алюмінієвої пудри. Містить 80% селітри, 15% тротилу і 4,5% алюмінієвої пудри. Являє собою однорідний дрібний порошок сіро-сталевого кольору, малосипкий, має стабільні властивості при зберіганні, не придатний для механізованого заряджання. Випускається у патронах діаметром 31-32 мм для висадження міцних порід будь-якої обводненості.

Амонал скельний № 3 — містить 72% селітри, 6% тротилу, 15% гексогену і 8% алюмінієвої пудри. Однорідний порошок сіро-сталевого кольору, є найпотужнішим з порошкових патронованих вибухових речовин. Не злежується, водостійкий, надійно детонує при діаметрі 24-26 мм. Призначений для висадження міцних порід будь-якої обводненості зарядами зменшеного діаметра. Не придатний для механізованого заряджання. Випускається в патронах великого діаметра. Застосовуються в кар'єрах і шахтах, безпечних за газом і пилом, при висадженні міцних обводнених порід (випускається тільки в патронах діаметром 32—36, 60, 90, 100, 120 мм).

Література[ред. | ред. код]