Амфіціонові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Амфіціонові
Скелет Amphicyon ingens
Скелет Amphicyon ingens
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Псовиді (Caniformia)
Родина: Амфіціонові (Amphicyonidae)
Підродини
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Amphicyonidae
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Amphicyonidae
EOL logo.svg EOL: 4524096
Fossilworks: 41266

Амфіціонові або амфіціоніди (Amphicyonidae) — вимерла родина хижих ссавців з підряду Псовидих.

Родина виникла Еоцені близько 50 мільйонів років тому і проіснувала до верхнього Міоцену (9 млн років тому). Зовні амфіціонові нагадували щось середнє між ведмедями і псами, через що англійською вони називаються Bear dogs — "ведмедепси" або "собаковедмеді". Раніше серед науковців не було єдиної думки щодо того, до якої родини їх відносити, до псових або ведмедевих, проте сьогодні їх як правило виділяють в окрему родину.

Більшість амфіціонових були кремезними звірами з відносно короткими лапами. Тіло деяких родів, таких як Cynelos, було стрункішим. Амфіціонові відносилися до перших великих представників хижих. Одним з найбільш ранніх родів, датований еоценом, був Simamphicyon. Протягом міоцену виникло безліч різних видів амфіціонових, від всеїдних до досить спеціалізованих м'ясоїдних.

Найвідомішим видом є амфіціон (Amphicyon), самець якого важив до 300 кг. Своїми сильними зубами амфіціони були ймовірно навіть здатні перекушувати кістки. Це припущення підкріплюється широкими місцями прикріплення м'язів на черепі амфіціонів.

Реконструкція Amphicyon ingens

Література[ред. | ред. код]

  • Jordi Augusti:Mammoths, Sabertooths and Hominids 65 Million Years of Mammalian Evolution in Europe, Columbia University Press, 2002. ISBN 0-231-11640-3