Анаморфне зображення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Anamorphose cinemascope desert meme sens.jpeg
Scope Aperture.jpg

Анаморфне зображення — спотворена проекція, або перспектива, що потребує від глядача спеціальних пристроїв (або ж огляд з певної точки) для відновлення зображення. Анаморфоване зображення — технічно трансформоване зображення для специфічного відтворення, як напр. у широкоформатному кіно.

Походження терміна[ред.ред. код]

Слово "анаморфоз" ("anamorphosis") походить від грецького префікса ana, тобто назад або знову, і слова morphe, що означає "форма".

Цифрове анаморфування[ред.ред. код]

Цифрове анаморфування - технологія цифрового відеозапису або телетрансляції широкоекранного зображення формату 16:9 з цифровим стисненням по горизонталі до співвідношення сторін 4:3, прийнятого в телебаченні стандартної чіткості, і наступним розтягуванням при відтворенні. Застосовується при сучасному мастерингу DVD дисків і в цифровому телемовленні стандартної чіткості. Технологія є цифровим аналогом оптичного анаморфування, застосовуваного при зйомці і демонстрації анаморфованих широкоекранних кінофільмів з використанням циліндричної оптики.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • С.В.Кулагин Анаморфирование изображения, Анаморфирования коэффициент, Анаморфот, Анаморфотная насадка // Фотокинотехника: Энциклопедия / Главный редактор Е. А. Иофис. — М.: Советская энциклопедия, 1981.

Посилання[ред.ред. код]