Перейти до вмісту

Анафродизія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Анафроди́зія (від грецького an-, негативний префікс, і Aphrodite, на честь богині кохання Афродіти) — медичний термін, який описує сексуальну дисфункцію, що виражається у браку (або втраті) сексуального потягу (на противагу лібідо) і незацікавленості людей або тварин у сексуальних зносинах. У немедичному вжитку цей термін використовується досить рідко для характеристики «зменшеного почуття хтивості». У ветеринарній медицині цей термін здебільшого використовують для позначення цілковитої відсутності ознак стадії збудження статевого циклу або ановуляторного статевого циклу, наприклад, у корів[1].

Медичними підставами анафродизії можуть бути захворювання центральної нервової системи. Анафродизія також часто є побічним ефектом похилого віку. З-поміж інших поширених причин анафродизії медики-практики називають психічні розлади, прийом ліків, вживання наркотиків, анаболіків, гормонів, психотропних речовин, зокрема і з медичними цілями; недосипання тощо.

Анафродизія нерідко є синонімом фригідності у жінок, а також гіполібідемії; поняття є близьким, але не тотожним асексуальності (повна втрата сексуального потягу).

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Література та посилання

[ред. | ред. код]
  • Краєвський А. Й. Причини анафродизії у високпродуктивних корів / А. Й. Краєвський, М. О. Травецький, В. В. Осмола, Ф. Г. Рошка // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія : Ветеринарна медицина. - 2016. - Вип. 6. - С. 208-213.
  • Фригідність (гіполібідемія, анафродизія) на jak.bono.odessa.ua