Ангели (династія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ангели — династія візантійських імператорів (1185–1204), вихідці великої землевласницької знаті. Прийшли до влади після повалення Андроніка І Комніна.

Ангели проводили політику роздачі проній та привілеїв, збільшили податки, процвиндрювали гроші на бенкети та розваги. Часи правління Ангелів це часи ослаблення держави, загострення внутрішніх проблем та династичної боротьби. Армія ослабла, флот був у жалюгідному стані. Імперія в цілому була в кризі, її кордони стрімко скорочувалися. Ангели давали привілеї Генуї та Пізі, через що вкрай загострилися стосунки з Венецією. Вони відбили напад сицилійських норманів, але зазнали поразок у війнах з сельджуками. За Ангелів сталися ІІІ та IV хрестовий походи. Під час останнього хрестоносці захопили Царгород і скинули імператорів роду Ангелів з престолу. На якийсь час Візантія перестала існувати. В 1204–1318 роках Ангели — династія правителів Емірської держави.

Імператори[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Средневековый мир в терминах, именах и названиях: словарь-справочник / Е. Д. Смирнова; Л. П. Сушкевич; В. А. Федосик. — Минск : Беларусь, 1999. — 383 с. — ISBN 985-01-0151-2. (рос.)