Англійський аукціон
Англійський (прямий, відкритий[1]) аукціон — тип аукціону, ґрунтується на встановленні мінімальної ціни як відправної, базисної для подальших торгів, у процесі яких запитувана ціна покроково збільшується і ставки відомі всім учасникам. Підсумкова ціна формується в ході торгу з останньої максимальної ціни, запропонованої одним з покупців який і стає переможцем[2].
Найбільш поширена форма інтернет-торгівлі[3].
Англійська аукціон стартує з оголошення аукціоністом найменшої прийнятної для нього ціни, після чого підвищує її. Учасники демонструють готовність придбання лота за заявленою ціною. Про свій вихід з аукціону учасник повідомляє аукціоністові. Аукціон триває до того, як серед зацікавлених залишиться один учасник, який і виграє за ціною, при оголошенні якої вийшов другий учасник[4].
Всі учасники аукціону повинні особисто (або їх представники) бути присутнім при його проведенні, або, при неможливості фізичної присутності постійно знаходитися на зв'язку (телефон, інтернет) для того, щоб бачити зміну ціни і реагувати на це[5].
Аукціон закінчується як тільки учасник усвідомлює, що залишився один і він отримує об'єкт аукціону за поточною ціною, що призводить до того, що основним завданням учасників аукціону стає недопущення до аукціону інших учасників будь-якими шляхами[1].
- Прямий (класичний) — ціни поступово зростають за пропозицією аукціоніста або за заявками учасників. В учасників є можливість переглянути свою пропозицію в залежності від дій конкурентів. Перемагає той, що призначив найвищу ціну[5].
- Реверсний, (редукціон) — використовується не для продажу об'єкта аукціону, а для його покупки і замовником є покупець. Ціна стартує з резервної максимальної і поступово знижується аукціоністом (організатором аукціону), поки не залишиться продавець, згідний продати об'єкт аукціону за запропонованою ціною[1][5].
- ↑ а б в Хвалынский, 2014.
- ↑ Пронина, 2013.
- ↑ Савинов, Алымов, 2014.
- ↑ Петров, 2013.
- ↑ а б в Метелева, 2008.