Андерайтер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Андерайтер (англ. underwriter) — компанія або інша юридична особа, яка здійснює управління процесом розміщення цінних паперів та їх розподілу. Андерайтер ґарантує емітенту виручку від продажу цінних паперів і фактично купує цінні папери. Це, як правило, інвестиційний банк, що купує новий випуск цінних паперів у емітента і потім перепродає його інвесторам.

Договір з андерайтером може бути двох типів:

«Тверде зобов'язання» (англ. Firm commitment) — андерайтер зобов'язується придбати всі акції, пропоновані для первинного публічного розміщення і перепродати їх. Весь ризик продажу лягає на андерайтера.

«Максимальні зусилля» (англ. Best efforts) — продаж максимально можливого числа цінних паперів нового випуску без фінансової відповідальності. Андерайтер знімає з себе частину ризику у разі, коли частину акцій продати неможливо. Інколи в такому випадку андерайтера називають лід-мененджером або організатором емісії.

Андерайтинг на ринку цінних паперів може здійснюватися синдикатом андерайтерів, тобто групою інвестиційних банків та/або інвестиційних компаній, створюваної на нетривалий час для того, щоб забезпечити продаж нового випуску цінних паперів за ціною, встановленою в попередній угоді. Синдикат андерайтерів очолює провідний андерайтер. Провідний андерайтер організовує синдикат по розміщенню цінних паперів, підтримує контакти з емітентом і веде облік розміщених паперів.

Перелік андерайтерів в Україні[ред.ред. код]


Фінанси Це незавершена стаття з фінансів.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Страхування Це незавершена стаття про страхування.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.