Андреас Каппелер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Андреас Каппелер
Народився 20 вересня 1943(1943-09-20)[1] (78 років)
Вінтертур, Цюрих, Швейцарія[1]
Країна Flag of Switzerland.svg Швейцарія
Діяльність історик, викладач університету
Alma mater Цюрихський університет
Знання мов німецька[2]
Заклад Віденський університет, Кельнський університет і Цюрихський університет
Членство НАН України і Австрійська академія наук
Нагороди
Сайт iog.univie.ac.at/personal/ehemalige-mitarbeiter/?tx_univiepersonal_pi1%5Busername%5D=Ret6&tx_univiepersonal_pi1%5Binum%5D=411&pkey=17124

Андреас Каппелер (нім. Andreas Kappeler; нар. 20 вересня 1943, Вінтертур, Швейцарія) — швейцарський історик, фахівець з українсько-російських відносин; працює головним чином у Австрії. Професор Віденського університету. Член австрійської академії наук, іноземний член української академії наук, іноземний член Чуваської академії наук. Член редакційної колегії журналу Ab Imperio.

Біографія[ред. | ред. код]

У 1962-1969 вивчав східноєвропейську історію та славістику в університетах Відня та Цюриху. Був професором в Кельнському університеті. В 1969 захистив дисертації в університеті Цюріху, де у 1970-1976 роках працював науковим асистентом. У 1976-1978 роках як габілітаціон-стипендіат вів дослідження у Цюриху, Паріжі, Гельсинкі та Москві.

Наукові зацікавлення[ред. | ред. код]

Одним із перших західних вчених акцентував увагу на багатоетнічності тодішнього Радянського Союзу та й Росії. Його праця «Росія як поліетнічна імперія» дозволила відійти від монолітної національної історії Росії й побачити інші регіони з цілком відмінними культурними й історичними традиціями. Саме зацікавленість багатоетнічністю привели Каппелера до розробки тем з історії України. Теми його наукових праць про Україну — це український націоналізм, націєтворення, міжетнічні стосунки, історія Галичини. Каппелер також відомий науковими синтезами історії Росії та України.

Визнання[ред. | ред. код]

Бібліографія праць[ред. | ред. код]

Більш повну бібліографію праць Каппелера можна знайти тут

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]