Очікує на перевірку

Андреас Каппелер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Андреас Каппелер
Народився20 вересня 1943(1943-09-20)[1][2] (81 рік)
Вінтертур, Цюрих, Швейцарія[1]
Країна Швейцарія
Діяльністьісторик, викладач університету
Alma materЦюрихський університет
ЗакладВіденський університет
Кельнський університет
Цюрихський університет
ЧленствоНАНУ
Австрійська академія наук
Нагороди
Особ. сторінкаiog.univie.ac.at/ueber-uns/personal/emeritierte-und-pensionierte-professorinnen/andreas-kappeler/

Андреас Каппелер (нім. Andreas Kappeler; нар. 20 вересня 1943, Вінтертур, Швейцарія) — швейцарський історик, фахівець з українсько-російських відносин; працює головним чином у Австрії. Професор Віденського університету. Член австрійської академії наук, іноземний член української академії наук, іноземний член Чуваської академії наук. Член редакційної колегії журналу Ab Imperio.

Біографія

[ред. | ред. код]

У 1962–1969 роках вивчав східноєвропейську історію та славістику у Віденському та Цюрихському університетах. Був професором Кельнського університету. 1969 року захистив дисертації в Цюрихському університеті, де у 1970–1976 роках працював науковим асистентом. У 1976–1978 роках як габілітаціон-стипендіат вів дослідження у Цюриху, Паріжі, Гельсинкі та Москві.

Наукові зацікавлення

[ред. | ред. код]

Одним із перших західних вчених акцентував увагу на багатоетнічності тодішнього Радянського Союзу та й Росії. Його праця «Росія як поліетнічна імперія» дозволила відійти від монолітної національної історії Росії й побачити інші регіони з цілком відмінними культурними й історичними традиціями. Саме зацікавленість багатоетнічністю привели Каппелера до розробки тем з історії України. Теми його наукових праць про Україну — це український націоналізм, націєтворення, міжетнічні стосунки та історія Галичини. Каппелер також відомий науковими синтезами історії Росії та України.

Визнання

[ред. | ред. код]

Бібліографія праць

[ред. | ред. код]

Більш повну бібліографію праць Каппелера можна знайти тут

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]