Андреа Соларіо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Чоловік з гвоздикою», бл. 1495, Національна галерея, Лондон

А́ндреа Сола́ріо (італ. Andrea Solario; 1460, Мілан — 1524, там само) — італійський живописець.

Біографія[ред. | ред. код]

Справжнє ім'я Андреа дель Гоббо. Народився у 1460 році у Мілані. Перші уроки живопису отримав від свого брата Крістофоро, видатного скульптора і архітектора. Ймовірно, Соларіо супроводжував свого брата у Венеції, де зазнав значного впливу живописної манери Антонелло да Мессіна, який проявився у його портретній творчості: особливо це помітно у його портреті «Чоловік з гвоздикою» (бл. 1495, Національна галерея, Лондон). На формування живописного стилю Соларіо також значною мірою вплинула творчість Леонардо да Вінчі, риси стилю якого присутні у багатьох роботах художника, особливо в його мадоннах і жіночих образах. Художник увійшов в історію образотворчого мистецтва як один з найбільш значних послідовників Леонардо.

У 15071509 роках Соларіо жив і працював у Франції при дворі короля Людовика XII, а перед своїм поверненням на батьківщину, ймовірно, відвідав Фландрію: це припущення може пояснити яскраво виражені риси фламандського мистецтва у його пізніх роботах з їхнім гармонічним і детально змальованим пейзажним фоном.

Художник помер у 1525 році.

Вибрані твори[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Мировое искусство (Мастера итальянского Возрождения) / Сост. И. Г. Мосин.— СПб ООО «СЗКЭО „Кристалл“», 2006. — 160 с. ил. (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]