Андрес Піко

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Андрес Піко
Andrés Pico
англ. Andrés Pico
Андрес Піко Andrés Pico

Губернатор Верхньої Каліфорнії
Час на посаді:
1847 — 1847
ПопередникХосе Марія Флорес
НаступникКаліфорнія передана США

Народився1810(1810)
Сан-Дієго Каліфорнія
Помер14 лютого 18769(18769-02-14)
Лос-Анджелес, Каліфорнія, США
РелігіяКатолік

Андре́с Пі́ко (ісп. Andrés Pico, 1810 — 1876) — каліфорнієць 19 століття мексиканського походження.

У 1845 році Андрес Піко і Хуан Мансо отримали дев'ятирічний орендний договір на долину Сан-Фернандо. Піко керував ранчо, на якому вирощувалася велика рогата худоба, з Лос-Анджелеса.

Протягом Американо-мексиканської війни, Піко командував мексиканськими силами в Каліфорнії і був губернатором Верхньої Каліфорнії на противагу до американського тимчасового уряду. У 1846 Піко здійснив успішну атаку на сили під командою американського генерала Стівена Карні біля містечка Сан-Паскаль (Битва при Сан-Паскалі). Проте, не маючи достатніх сил протистояти американцям і під стахом що Карні може розстріляти його, 13 січня 1847 року Піко з американським офіцером Джоном Фремонтом підписав Договір Кауенга, який поклав кінець війні в Каліфорнії.

Після того, як Каліфорнія стала штатом США, Піко залишився в Каліфорнії і зберіг свої земельні володіння, та пізніше (1860—1861) займав посаду сенатора від Каліфорнії як представник демократів і захисник рабства.

Андрес Піко був братом Піко Піко, попереднього і останнього офіційно призначеного губернатора мексиканської Верхньої Каліфорнії. Андрес Піко ніколи не був одружений, але усиновив кількох дітей.