Андронік Асен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Андронік Асен
Народився 14 століття
Помер 1332
Країна Болгарія
 Візантійська імперія
Діяльність військовослужбовець
Посада стратег
Рід Ашан
Батько Іван Асен III
Мати Irene Palaiologinad
Брати, сестри Michael Asand, Isaac Asand, Manuel Asand, Constantine Asand, Theodora Palaiologina Asaninad і Maria Asaninad
Діти Ірина Асеніна, Manuel Komnenos Raoul Asanesd і Johannes Asanesd

Андронік Асен (грец. Ανδρόνικος Ασάν, болг. Андроник Асен; д/н — 1332) — 2-й пожиттєвий епітроп (наглядач) Мореї (Містри) в 13161322 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з болгарської династії Асенів. Син Івана Асена III, царя Болгарії, та Марії (доньки візантійського імператора Михайла VIII). Був дитиною, коли 1280 року внаслідок повстання Іван Асена III було повалено, й він разом з родиною втік до Константинополя.

У 1316 році вуйко — Андронік II, імператор Візантії, призначник Андроніка Асена епітропом (наглядачем) Містри (Мореї). Відновив політику розширення візантійських володінь на Пелопоннесі, скориставшись послаблення Ахейського князівства внаслідок внутрішньої боротьби, а потім протистояння з Неаполітанським королівством.

1320 року, з огляду на відсутність князя Джованні, Андроник захопив замки Акови, Поліфенгос, Карінти і Святого Георгія в Скорті. Того ж року в битві біля замку Св. Георгія завдав поразки ахейському війську. Наслідком стало потужне просування вглиб півострова. Дрібні ахейські феодали стали визнавати зверхність Візантії в обмін на підтвердження володіння їхніми феодами. Згодом вони почали приймати православну віру. Зрешкою Андроніку завоювати майже всю Аркадію (центральний ПЕлопоннес) і він почав планувати захоплення всього Пелопоннесу.

1322 року був відкликаний до Константинополя, з метою посунути з Константинополя прихильника Андроніка III — Іоанна Кантакузина, — з яким в імператора Андроніка II почалася боротьба за владу. Проте Кантакузин зміг ухилиться від цього призначення і залишився поруч з Андроніком III. Епітропство було віддано якомусь Андрію, про якого не збереглося відомостей. Після подальшу долю Андроніка Асена також нічого не відомо.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — донька протовестіарія Михайла Дуки Тарханіота

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Housley, Norman (1992). The later Crusades, 1274—1580: from Lyons to Alcazar. Oxford University Press. ISBN 978-0-19-822136-4.