Андропов Володимир Павлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Андропов Володимир Павлович
Основна інформація
Дата народження 1946
Місце народження Проскурів, Кам'янець-Подільська область, Українська РСР, СРСР
Країна СРСР і Росія
Професії музикант
Нагороди
орден Дружби (Російська Федерація)
В. П. Андропов

Володи́мир Па́влович Андро́пов (*1946, м. Проскурів, УРСР) — народний артист Росії, диригент, художній керівник сценічного оркестру Большого театра.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився в Проскурові в 1946 році.

В 1968 році закінчив оркестровий факультет Львівської державної консерваторії імені Лисенка. В 1968—1971 роках викладав у Білоруській державній консерваторії імені Луначарського. В 1974 закінчив з відзнакою факультет оперно-симфонічного диригування Білоруської консерваторії. В 1974—1976 роках працював диригентом-стажером Державного симфонічного оркестру та диригував в оперній студії при консерваторії.

В 1977 році закінчив аспірантуру Білоруської консерваторії з відзнакою продиригувавши в Мінському державному академічному театрі «Іолантою». В 1976—1978 роках працював музичним редактором кіностудії «Беларусьфільм».

З 1978 у Большому театрі на посаді диригента і художнього курівника сценічного оркестру. Пізніше цей оркестр успішно виступав з самостійними концертами як на сцені театру так і в інших місцях як в Росії так і за її кордонами.

У 2000—2002 році займав посаду художнього керівника оперної трупи Большого театру.

Має великий оперно-балетний репертуар який включає такі твори як «Опрічник», «Євгєній Нєгін», «Іоланта» Чайковського, «Русалка» Даргомижського, «Моцарт і Сальєрі», «Царська наречена» Римського-Корсакова, «Борис Годунов» Мусорского, «Прекрасна мельничиха» Паізіело, «Набукко», «Сила долі» Верді, «Тоска» Пуччіні, «Любов до трьох апельсинів» Прокофьєва, балети «Коник-горбоконик» Щєдріна, «Чіполліно» Хачатуряна.

В Большому театрі поставив оперу «Прекрасна мельничиха», балети «Беззсоння» Жукова, «Пікова дама» на музику Чайковського і «Пассакалья» на музику фон Веберна.

З 2003 року художній керівник Астраханського державного музичного театру.

У 2001 році нагороджений орденом Дружби.

Джерела[ред. | ред. код]