Андрій Семикін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Андрій Павлович Семикін (нар. 27 жовтня 1983 р., с. Шпитьки, Київська обл.) — волонтер, заступник командира Добровольчого батальйону «Скіф», учасник боїв у Дмитрівській територіальній громаді. Український підприємець, державний службовець та експерт з енергоефективності та енергозбереження, радник Президента ДП "Антонов" (2019-2020), голова правління Державної Акціонерної Холдингової Компанії «Київський Радіозавод» (з 2021 року).

Російське вторгнення 2022[ред. | ред. код]

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України 24 лютого 2022 року Андрій Семикін разом з декількома однодумцями організували добровольче формування територіальної оборони з метою захисту від російських загарбників. В результаті було створено Добровольчий батальйон «Скіф», де Андрій Семикін став заступником командира.

Під час активних бойових дій у Дмитрівській ОТГ, Семикін дав інтерв’ю японському телеканалу TV-Asahi. Заступник командира тоді актуалізував основні бойові завдання батальйону «Скіф»: це  координація артилерійського вогню Збройних Сил України, а також недопущення мародерства на території Дмитрівської територіальної громади.[1]

«Бойове хрещення» Андрій Семикін пройшов 27 лютого 2022 року разом зі своїм батьком Павлом Семикіним (автор назви добровольчого батальйону «Скіф» та його активний учасник) та Олександром Івановим (командир батальйону «Скіф»), коли вони відправилися до села Стоянка, щоб зустрічати танкову колону російських військ.[2]

Під час активної військової кампанії російської армії у Київській області, бійці Батальйону «Скіф» неодноразово стикалися з військовими злочинами армії РФ. Одна з таких історій була висвітлена у сюжеті телеканалу CNN з детальним інтервʼю одного з учасників добровольчого формування.[3]

Також про події у Дмитрівській ОТГ, зокрема про жорстокий розстріл цивільних осіб, бійці батальйону «СКІФ» розповіли в репортажі кореспондента BBC Сари Рейнсфорд.[4]

Після звільнення Київської області від російських окупаційних військ, Андрій Семикін зосередився на волонтерській діяльності з метою покращення матеріального забезпечення Добровольчого батальйону «Скіф», а також підрозділів Збройних Сил України, які виконують бойові завдання у східних регіонах України. Детально про це він розповів у інтервʼю українському інфлуенсеру Мелісі Садик.[5]

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 27 жовтня 1983 року в селі Шпитьки Київської області УРСР. У 2000 році поступив до Київського національного університету імені Тараса Григоровича Шевченка, де у 2005 році отримав диплом історика. Паралельно займався самоосвітою у сфері енергоефективності та енергозбереження.

Впродовж 2008-2009 року також навчався на магістра бізнес-адміністрування у Tepper School of Business – бізнес-школі Університету Карнегі-Меллон (Піттсбург, США).

З 2009 по 2013 рік працював Директором з розвитку в проекті зі створення всесезонного курорту в Закарпатській області.

У 2019-2020 роках працював експертом з енергоефективності в Консультаційній раді при Голові Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Протягом того ж періоду в 2019-2020 роках працював радником Президента Державного підприємства «Антонов» у питаннях корпоратизації, розвитку та реформування.

У 2021 році став головою правління Державній Акціонерній Холдинговій Компанії «Київський Радіозавод».

У 2022 році, після початку повномасштабного військового вторгнення російської федерації в Україну, став заступником командира в Добровольчому батальйоні «Скіф» та брав активну участь в захисті Дмитрівської громади Бучанського району Київської області від російських окупаційних військ.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://twitter.com/hst_tvasahi/status/1508442810675986434. Twitter (укр.). Процитовано 21 червня 2022. 
  2. Історія війни замкомбата Семикіна. skif.info. Процитовано 21 червня 2022. 
  3. Surveillance video shows Russian forces shooting civilians (uk-UA). Процитовано 21 червня 2022. 
  4. Russian soldiers caught on camera killing Ukrainian civilians - BBC News (uk-UA). Процитовано 21 червня 2022. 
  5. Заступник командира Батальйон "Скіф"... - Батальйон «Скіф» | By Батальйон «Скіф» | Заступник командира Батальйон "Скіф" Andriy Semykin розповів відомій блогерці Sadyk Melissa про життя в умовах "сірої зони", де виконували бойові... (укр.). Процитовано 21 червня 2022.