Андріяшівсько-Гудимівський заказник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Андріяшівсько-Гудимівський заказник
Розташування: Україна Україна
Сумська область,
Роменський район,
в околицях села Глинська
Найближче місто: Ромни
Площа: 1509,6 га
Заснований: 1977 року

Андрія́шівсько-Гуди́мівський зака́зник — гідрологічний заказник загальнодержавного значення. Розташований у межах Роменського району Сумської області, в околицях села Глинська, що на південний захід від міста Ромен.

Площа 1509,6 га, створений 1977 р.

Охороняється обводнене високотравне болото низинного типу з численними старицями в заплаві річки Сули. Значну частину площ займають хащі очерету і рогозу вузьколистого заввишки до 3 метрів. Тут зростають: частуха подорожникова, їжача голівка, омег водяний, лепеха тощо.

У центрі заказника — суходільний острів, порослий листяним лісом (дуб, у домішку — клен гостролистий, в'яз і липа). Особливо красивий ліс у червні під час цвітіння липи.

Багатий тваринний світ заказника. Тут виявлено 141 вид хребетних тварин. Основу фауни складають водно-болотяні і лісові види. У заказнику є 3 види тварин, занесені до Європейського Червоного списку: мінога українська, деркач і видра. Червоною книгою України охороняються мінога українська, горностай і видра. Серед червонокнижних птахів трапляється один вид — журавель сірий. У центральній частині заказника площу близько 3 га займає колонія чапель, у складі якої гніздується близько 40—50 пар сірої чаплі, близько 15 пар рудої і 10 пар великої білої. У заказнику будує свої гнізда грицик великий — рідкий на Сумщині вид куликів. Крім нього, з регіонально-рідкісних видів мешкають лебідь-шипун, гуска сіра, крячок чорний, шуліка чорний, плиска жовтоголова, бобер. Значну роль заказник відіграє в охороні місць нересту багатьох видів риб.

Джерела[ред.ред. код]