Андріївка (Софіївський район)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
село Андріївка
Країна Україна Україна
Область Дніпропетровська область
Район/міськрада Софіївський район
Рада/громада Першотравенська сільська рада
Код КОАТУУ 1225287702
Облікова картка Андріївка 
Основні дані
Населення 237
Поштовий індекс 53120
Телефонний код +380 5650
Географічні дані
Географічні координати 48°14′00″ пн. ш. 33°48′31″ сх. д.H G O
Середня висота
над рівнем моря
98 м
Місцева влада
Адреса ради 53120, Дніпропетровська обл., Софіївський р-н, с. Перше Травня, вул. 30 років Перемоги, 60, тел. 2-63-42
Сільський голова Руденко Інна Анатоліївна
Карта
Андріївка. Карта розташування: Україна
Андріївка
Андріївка
Андріївка. Карта розташування: Дніпропетровська область
Андріївка
Андріївка

Андрі́ївка — село в Україні, в Софіївському районі Дніпропетровської області. Орган місцевого самоврядування — Першотравенська сільська рада. Населення — 237 мешканців.

Географічне розташування[ред. | ред. код]

Село Андріївка знаходиться на лівому березі Макортівське водосховище (річка Саксагань), вище за течією на відстані 3 км розташоване село Нова Зоря, нижче за течією на відстані 3,5 км розташоване село Мар'є-Костянтинівка.

Історичні відомості[ред. | ред. код]

За даними на 1859 рік у власницькому селі Андріївка (Уськовка) Верхньодніпровського повіту Катеринославської губернії налічувалось 27 дворових господарств, в яких мешкало 283 особи (133 чоловічої статі та 150 — жіночої)[1].До будівництва Макортівського водосховища Андріївка розташовувалась на обох берегах р.Саксагань і складалась із чотирьох окремих поселень. На правому березі Бубирівка і через невелику балочку вниз по течії Морозівка. На лівому березі Радсело( Білокрисівка) і через Холошину балку Дар"ївка( Чуйківка). Крім того. на лівому березі вверх по течії за балкою Злодійка були розташовані дев"ять хат. По обидва кінці села були переїзди через Саксагань, а посередині села між Бубирівкою і Морозівкою була кладка на лівий берег. Перед Бубирівкою колись був міст. але вода в водопілля його зруйнувала і був тільки Брідок. влітку пересихав. При паводках береги були практично ізольовані. Була дуже красива Церква. яку після революції зруйнували. На лівому березі на пагорбі був вітряк.

Станом на 1886 рік у селі Ордо-Василівської волості було 68 дворів, в яких мешкало 505 осіб, існувала православна церква та постоялий двір[2].

У 1908 році кількість мешканців зросла до 581 особи (461 чоловік та 120 жінок), налічувалось 84 дворових господарства[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Екатеринославская губернія съ Таганрогскимъ градоначальствомъ. Списокъ населенныхъ местъ по сведениям 1859 года. Изданъ Центральнымъ Статистическимъ Комитетомъ Министерства Внутреннихъ Делъ. Обработанъ редакторомъ И Вильсономъ. 1859. — IV + 452 с., (стор. 1212) (рос. дореф.)
  2. Волости и важнѣйшія селенія Европейской Россіи. По данным обслѣдованія, произведеннаго статистическими учрежденіями Министерства Внутренних Дѣл, по порученію Статистическаго Совѣта. Изданіе Центральнаго Статистическаго Комитета. Выпуск VIII. Губерніи Новороссійской группы. СанктПетербургъ. 1886. — VI + 157 с. (рос. дореф.)
  3. Списокъ населенныхъ мѣстъ Верхнеднепровскаго уѣзда Екатеринославской губерніи съ приложеніемъ карты. Изданіе Екатеринославской Губерной Земской Управы. Екатеринославъ. Типографія Губернскаго земства. 1911 (рос. дореф.)

Джерела[ред. | ред. код]