Анкер гітарний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Анкер гітарний — металевий стрижень всередині грифа гітари товщиною 4-6 мм. Один кінець анкера фіксується, а на іншому розташовується регулювальний болт, який регулює силу анкера і, відповідно, ступінь прогинання грифа. Анкерний болт може розташовуватися як і у головки грифа, так і у п'ятки грифа. Анкер необхідний для того, щоб гриф не гнувся під натягом струн. Переважно анкер використовується на гітарах з металевими струнами. Виняток становлять деякі акустичні та електро-гітари (здебільшого радянського виробництва) — тому що у них достатньо товстий гриф і зроблений з міцного матеріалу. Перша гітара Лео Фендера теж не мала анкера.

Існує два способи установки анкера в гриф:

  1. Під накладку. У цьому випадку фрезерування робиться з боку накладки. Це дешевий спосіб, але робиться і на досить дорогих інструментах. Має серйозний недолік — з часом анкерний стрижень може просто відірвати накладку від грифа.
  2. З тильного боку грифа. Такий спосіб часто застосовується на гітарах марки Fender. У цьому випадку фрезерування робиться з тильного боку і заклеюється рейкою. Недолік цього способу полягає в більшій складності виробництва.