Анна Кісіль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анна Кісіль
Anna Kisil.jpg
Народився 19 листопада 1960(1960-11-19)
Яремче
Помер 17 листопада 2020(2020-11-17) (59 років)
Торонто
Громадянство Канада Канада
Національність українка
Alma mater Львівський політехнічний інститут
Нагороди
Хрест Івана Мазепи

Анна Кісіль (19 листопада 1960, Яремче — 16 листопада 2020, Торонто) — українська громадська діячка. Була другою віце-президенткою Світового конгресу українців (СКУ) та головою Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО)[1][2][3].

Життєпис[ред. | ред. код]

Анна Кісіль народилася 19 листопада 1960 року у місті Яремче, що на Івано-Франківщині[4]. Навчалася у Львівському будівельному технікумі та Львівському політехнічному інституті, де отримала спеціальність інженера-викладача будівельних дисциплін[5][6].

Здобувши вищу освіту, працювала в системі Львівжитлобуд. У 1990 року разом з родиною емігрувала до Канади. Відразу по приїзді розпочали власний бізнес в Ошаві, це були компанія «Meest Oshawa» і туристична фірма «Meest travel». Через 5 років переїхали до Торонто, де заснувала, об'єднавши кілька компаній в одну, корпорацію «Мeest Corporation Inc.». У 1998 році заснувала «Росан-Пак» — велике підприємство з виробництва пластикової упаковки для харчової промисловості України та Європи, яке у 2007 році було переведене в новозбудоване приміщення з новим обладнанням.

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

Анна Кісіль була відомою меценаткою. Вона фінансово підтримувала проекти в Україні та в діаспорі, які стосувалися спорудження храмів, відбудови історичних споруд, організації мистецьких виставок та видання книг для українських шкіл у діаспорі.

З початку 2000-х років Анна Кісіль була активною діячкою української діаспори — президентом громадської організації «Четверта хвиля» та членом Ради директорів Конгресу українців Канади (відділення у Торонто) і Ради директорів Світового конгресу українців[7]. У 2008 році була обрана до Ради директорів Світового конгресу українців де очолювала Раду культури при СКУ.

Автор поезії[ред. | ред. код]

  • Збірка поезій «Висока осінь»

Нагороди та відзнаки[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]