Анна та король Сіаму

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Анна та король Сіаму
Anna and the King of Siam
Жанр роман
Автор Маргарет Лендон
Мова англійська
Написано 1944
Опубліковано 1944

«Анна та король Сіаму» — біографічний роман американської письменниці Маргарет Лендон про Анну Леонуенс, англійку, яка викладала при дворі сіамського короля Монгкута в 1860-х. Книга написана в 1944 і являє собою змішання реальних історичних фактів з белетристикою.

Анна Леонуенс є реальною історичною особою, викладала 5 років англійську мову та культуру при сіамські дворі. Вона залишила про цей час дві, набагато менш популярні, книги мемуарів, які лягли в основу даного роману:

  1. The English Governess at the Siamese Court (1870)
  2. Romance of the Harem (1872)

Маргарет Лендон у своїй книзі про Анну використовувала розповідь від першої особи, написавши нібито ще одну, «справжню» книгу спогадів. Її роман заснований на даних з мемуарів Анни, а також деталях про сіамські побут і культуру, які Лендон запозичила з інших джерел, а також з власного досвіду, оскільки 1927—1937 вона прожила в тому ж регіоні разом з чоловіком-місіонером.

Роман переведений на десяток європейських мов, але в Таїланді він донині залишається забороненим, вказується, що багато фактів у ньому виявилися явною вигадкою.

Український переклад вийде у травні 2018 року у видавництві «Фабула» (перекладач Ганна Яновська).

Екранізації[ред. | ред. код]