Анорак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
DustyRoyParka
Амауті — різновид анорака
Різновиди анорака: зліва — seal, справа — caribou

Анора́к (anorak) або па́рка (parka) — вид теплої куртки з відлогою, часто з натуральним або штучним хутром, що захищає обличчя від морозу та вітру.

Спочатку цей вид верхнього одягу виготовлявся зі шкіри карібу (північного оленя) і мав однойменну назву caribou або тюленя (у такому випадку виріб називався seal) і вперше був створений інуїтами Карібу в арктичному регіоні, які потребували морозо-вітро-вологостійкий одяг під час полювання і каякінґу. Деякі види інуїтських курток регулярно вкривали риб'ячим жиром, щоб зберегти їх водонепроникність.

Слова «анорак» і «парка» часто використовуються як синоніми, але спершу були між ними істотні відмінності. Анорак створено, як водонепроникну куртку з відлогою і зав'язками на талії і на манжетах, а парку — як зимову куртка або пальто, завдовжки до колін, утеплена пухом чи синтетичною фіброю з хутряною відлогою. Первісно анорак мав вигляд светру-куртки без застібок-блискавок та ґудзиків, вдягався через голову. Але цю розбіжність в наш час[коли?] значною мірою втрачено.

Анорак і парка пройшли еволюцію від їх традиційних форм до таких дизайнерських варіантів з використанням сучасних матеріалів, як фіштейл (Fishtail), сноркел (Snorkel) і каґул (Cagoule).

Головна її фішка в тому, що вона йде абсолютно всім: худим, повним, блондинам / брюнетам / шатен. Цей елемент верхнього одягу має ряд переваг: підкреслює мужність, впевненість в собі, тим самим не старить; виглядає яскраво і дуже цікаво, тому залишитися непоміченим серед натовпу нереально; може декоруватися різними аксесуарами; в ньому завжди тепло і дуже зручно.[1]

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Що таке Парка, чому вона так популярна сьогодні?. Интернет магазин одежды Black Limit (ua). Процитовано 2021-03-13. 

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Ця стаття перекладена зі статті англійської Вікіпедії