Анорак

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
DustyRoyParka
Амауті - різновид анорака
Різновиди анорака: зліва - seal, справа - caribou

Анора́к (anorak) або па́рка (parka) — вид теплої куртки з відлогою, часто з натуральним або штучним хутром, що захищає обличчя від морозу та вітру.

Спочатку цей вид верхнього одягу виготовлявся зі шкіри карібу (північного оленя) і мав однойменну назву caribou або тюленя (у такому випадку виріб називався seal) і вперше був створений інуїтами Карібу в арктичному регіоні, які потребували морозо-вітро-вологостійкий одяг під час полювання і каякінґу. Деякі види інуїтських курток регулярно вкривали риб'ячим жиром, щоб зберегти їх водонепроникність.

Слова «анорак» і «парка» часто використовуються як синоніми, але спершу були між ними істотні відмінності. Анорак створено, як водонепроникну куртку з відлогою і зав'язками на талії і на манжетах, а парку — як зимову куртка або пальто, завдовжки до колін, утеплена пухом чи синтетичною фіброю з хутряною відлогою. Первісно анорак мав вигляд светру-куртки без застібок-блискавок та ґудзиків, вдягався через голову. Але цю розбіжність в наш час[Коли?] значною мірою втрачено.

Анорак і парка пройшли еволюцію від їх традиційних форм до таких дизайнерських варіантів з використанням сучасних матеріалів, як фіштейл (Fishtail), сноркел (Snorkel) і каґул (Cagoule).

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Ця стаття перекладена зі статті англійської Вікіпедії