Ансельм Ланський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ансельм Ланський
фр. Anselme de Laon
Основні відомості
Народження 1050(1050)
Лан
Країна: Королівство Франція
Конфесія: католицтво
Смерть: 15 липня 1117(1117-07-15)
Лан
Праці й досягнення
Рід діяльності: викладач
Основні інтереси: теологія
Попередники: Бруно Кельнський, Ансельм Кентерберійський
Послідовники: Альберік з Реймсу, Гійом із Шампо, Гільберт Поретанський

Ансельм Ланський (лат. Anselmus Laudunensis, Ansellus, фр. Anselme de Laon, 1050 р., м. Лан — 15 липня 1117 р., м. Лан) — французький богослов, свого часу вельми авторитетний представник ранньої схоластики.

Очолював школу в Лані котра була одним з центрів богословської освіти. Оскільки школа Ансельма Ланського виховувала відданих церкві служителів та усіляко вихваляла його викладацьку діяльність називаючи «прикрасою усіх латинських земель», «джерелом знань» тощо. В школі навчалися учні з усіх країн Європи. В 1113 р. з метою поглиблення своєї богословської освіти учнем школи став Абеляр, але невдовзі розчарувався и покинув її. Ансельм Ланський одним з перших виробив ту літературну форму, що стала характерною для схоластики, написав «Книгу сентенцій». У ній були зібрані різноманітні «думки» запозичені з Біблії та отців церкви.

Джерела[ред.ред. код]

  • Средневековый мир в терминах, именах и названиях: словарь-справочник / Е. Д. Смирнова; Л. П. Сушкевич; В. А. Федосик. — Минск : Беларусь, 1999. — 383 с. — ISBN 985-01-0151-2. (рос.)