Антилопа блакитна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шаблеріг блакитний
Опудало тварини у музеї природознавства Відня
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Надряд: Парнокопиті (Cerviformes)
Підряд: Жуйні (Ruminantia)
Родина: Бикові (Bovidae)
Підродина: Шаблерогові (Hippotraginae)
Рід: Шаблеріг (Hippotragus)
Вид: Шаблеріг блакитний
Hippotragus leucophaeus
(Pallas, 1766)

Посилання
Вікісховище: Hippotragus leucophaeus
Віківиди: Hippotragus leucophaeus
EOL: 331076
ITIS: 625177
МСОП: 10168
NCBI: 37185

Шаблеріг блакитний (лат. Hippotragus leucophaeus) — вимерлий африканський вид порожнистогорих (Bovidae), відносився до підродини Шаблерогові. Шаблеріг блакитний був колись поширений у Південній Африці, однак був повністю винищений. Назва цієї тварини дало блакитнувате відсвічування сірої шерсті.

Ареал розповсюдження обмежувався прибережним регіоном південного заходу ПАР. Тут у XVIII столітті оселилися білі колоністи, які за кілька років винищили шаблерога блакитного в результаті розважальних полювань. Проте ймовірно, що внаслідок зміни рослинності регіону чисельність цього виду впала ще до прибуття європейців. Останній екземпляр був убитий у 1799 або 1800 році. Чотири збережених опудала знаходяться сьогодні в Стокгольмі, Парижі, Відні і Лейдені.

Іноді шаблеріг блакитний класифікують як підвид Hippotragus equinus, однак у більшій частині випадків виділяється в окремий вид. Англійська назва тварини, Bluebuck іноді застосовується і для нільгау.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Kerley, G. & Child, M.F. (2017) Hippotragus leucophaeus: інформація на сайті МСОП (версія 2017.2) (англ.) 30 листопада 2016