Антилопа чотирирога

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антилопа чотирирога
Ілюстрація 1904 року
Ілюстрація 1904 року
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Плацентарні (Placentalia)
Ряд: Парнокопитні (Artidactyla)
Підряд: Жуйні (Cervimorpha)
Родина: Бикові (Bovidae)
Підродина: Бикові (Bovinae)
Рід: Тетрацер (Tetracerus)
Leach, 1825
Вид: Антилопа чотирирога
Tetracerus quadricornis
(Blainville, 1816)

Посилання
Вікісховище: Tetracerus quadricornis
Віківиди: Tetracerus quadricornis
EOL: 1038785
ITIS: 625127
МСОП: 21661
NCBI: 73823
Fossilworks: 149721

Антилопа чотирирога (Tetracerus quadricornis) — вид парнокопитних ссавців родини Бикові (Bovidae).

самиця

Антилопа мешкає у відкритих лісах Індії та Непалу. Цей вид є найменшим представником родини бикових в Азії, у холці сягає лише 55-64 см заввишки. Ще цей вид є унікальним серед антилоп, бо має дві пари постійних рогів.

Поширення

[ред. | ред. код]

Більшість диких чотирирогих антилоп зустрічаються в Індії. Є кілька невеликих, ізольованих популяцій в Непалі. Їхній ареал простирається на південь від долини річки Ганг до штату Таміл Наду, і на сході до штату Орісса. Вони також зустрічаються в Національному парку Гірський ліс на заході Індії.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Антилопа живе в різних середовищах проживання по всьому її ареалі, але надає перевагу відкритим сухим листяним лісам в горбистій місцевості. Вона, як правило, залишається в районах зі значним рослинним покривом з високих трав або густим підліском, і близько до джерела води. Як правило, вона тримається подалі від людини та населених районів. На чотирирогу антилопу полюють тигр, леопард та куон гірський.

Чотирирога антилопа є однією з найменших азійських бикових, заввишки 55-64 см в холці і вагою 17-22 кг. Має витончене тіло з тонкими ногами і коротким хвостом. Шерсть жовто-коричневого або червонуватого забарвлення з білими черевом та ногами. Чорна смуга волосся знаходиться на передній поверхні кожної ноги, є чорні плями на морді і вухах. Самиці мають чотири соски, що розташовані на животі.

Відмінною особливістю антилопи є наявність чотирьох рогів; унікальна особливість серед сучасних ссавців. Ростуть роги тільки у самців, одна пара між вухами і друга пара на лобі. Перша пара рогів з'являється всього через кілька місяців після народження, інша росте після 10-14 місяців. Роги ніколи не линяють, хоча вони можуть бути пошкоджені під час боїв. Не всі дорослі самці мають роги; у деяких особин, особливо тих, хто належить до підвиду Т. quadricornis subquadricornis , передня пара рогів відсутнє або представлена лише невеликими горбиками. Задня пара рогів досягає 7-10 см завдовжки, в той час як передня пара, як правило, менша — лише 2-5 см.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Mallon, D.P. Tetracerus quadricornis: інформація на сайті МСОП (версія 2010.4) (англ.) 25 березня 2011

Посилання

[ред. | ред. код]
  • Baskaran, N., Desai, A. A., & Udhayan, A. (2009). Population distribution and conservation of the four-horned antelope (Tetracerus quadricornis) in the tropical forest of Southern India. Scientific Transactions in Environment and Technovation, 2, 139–144.
  • Sharma, K., Rahmani, A. R. and Chundawat, R. S. (2005). Ecology and Distribution of Four-horned antelope in India: Final Report. Bombay Natural History Society.