Антонов Володимир Сергійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антонов Володимир Сергійович
Основна інформація
Дата народження 23 серпня 1932(1932-08-23)
Місце народження Воронеж, Центрально-Черноземна область[d], Російська СФРР, СРСР
Дата смерті 2005
Місце смерті Київ, Україна
Професії флейта, музичний педагог
Нагороди
Народний артист УРСР

Володи́мир Сергі́йович Анто́нов (23 серпня, 1932, Воронеж, Росія — 2005) — визначний український флейтист, лауреат Українського республіканського конкурсу музикантів -виконавців на духових інструментах(1957), педагог; Народний артист УРСР, соліст симфонічного оркестру Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка; професор Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського в Києві.

Життєвий шлях[ред. | ред. код]

В 1955 роцв закінчив Київську консерваторію ім. П. І. Чайковського по класу флейти (клас А. Ф. Проценка). У 1967 — аспірантуру. З 1948 року — соліст симфонічного оркестру Національного театру опери і балету України ім. Т. Г. Шевченка, викладач Київської консерваторії ім. П. І. Чайковського (1960), до (2005) завідувач кафедри духових та ударних інструментів Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського в Києві.

Творча праця[ред. | ред. код]

Особистість В. Антонова формувалася у післявоєнний період і пов‘язана з розвитком київської флейтової школи. Народився в родині музиканта (батько — Антонов Сергій Іванович — флейтист). Він є яскравим представником української національної виконавської музичної школи академічного напрямку. Працю в оркестрі почав дуже рано (у 16 років), і більш, ніж 50 років був солістом, концертмейстером групи флейт симфонічного оркестру Національного театру опери і балету України ім. Т. Г. Шевченка. Окрім праці в оркестрі, вів концертну діяльність як соліст, а також в різноманітних камерних оркестрах і ансамблях. На концертній естраді пропагував твори світових класиків та модерних сучасних українських композиторів. Звук його флейти заворожував слухача своїм глибоким вібрато та яскравим оксамитовим тембром. Антонов був виконавцем -віртуозом, солістом високої культури з досконалим відчуттям фрази та динаміки. Його майстерність особливо яскраво виявилась у операх В. А. Моцарта, Д. Д. Шостаковича, П. І. Чайковського. Протягом всієї творчої діяльності в різні роки виконував сольні партії в оркестрі під керівництвом видатних диригентів: Канарштейн М. М., Колеса М. Ф.,Тольба В. С.,Рахлін Н. Г.,Симеонов К. А.,Турчак С. В.,Гнєдаш В. Б., Блажков І. І.,Кожухар В.М, Рождєственский Г., Глущенко Ф. І.,Гамкало І.,А.Власенко, Рябов та інші

Педагогічна праця[ред. | ред. код]

За багатолітній період творчої і педагогічної діяльності, Антонов В. С. виховав цілий ряд виконавців-флейтистів: лауреатів республіканських конкурсів, педагогів, які працюють в різноманітних оркестрах та навчальних закладах. Він є автором методичних посібників та праць з методики навчання гри на флейті. Багато років очолював кафедру духових та ударних інструментів Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського. За значний вклад в українське музичне мистецтво був удостоєний почесного звання Народний артист України.

Література і посилання[ред. | ред. код]