Антоній I Кассімата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Антоній I Кассімата
82-й Патріарх Константинопольський
січень 821 — січень 837
Попередник: Феодотій I
Наступник: Іван VII
 
Діяльність: священник
Народження: 8 століття
Смерть: 837(0837)
Константинополь

Антоній I Кассімата (грец. Αντώνιος Α΄ Κασσυματάς), (8 століття — 837 або 836, Константинополь) — Вселенський Патріарх Константинопольський з січня 821 по січень 837.[1][2][3]

Життєпис

[ред. | ред. код]

Антоній (Адоній) мав невидатне походження, але отримав хорошу освіту, ставши юристом у Константинополі близько 800 року. Згодом став ченцем і просунувся до посади ігумена. До 814 року він став єпископом Силліона в Анатолії. Хоча Антоній був прихильником шанування ікон, утім 815 року він став іконоборцем, коли імператор Лев V Вірменин відновив іконоборство. Кажуть, що причиною зміни поглядів Антонія стала його надія отримати патріархат. Імператор призначив його членом комісії на чолі з майбутнім патріархом Іваном Граматиком для пошуку патристичної підтримки іконоборства. У 821 році новий імператор Михаїл II призначив Антонія патріархом, розчарувавши студитів, які сподівалися, що ікони будуть відновлені. Коли патріарх Антіохії коронував Фому Слов'янина імператором, Антоній відлучив його від церкви у 822 році. Історики іконопису записують, що Антоній був уражений виснажливою хворобою як божественне покарання за участь в іконоборчих соборах. Патріарх помер рано в 837 році і пізніше був підданий анафемі в православному Синодику.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Alice-Mary Talbot (1998). Byzantine Defenders of Images: Eight Saints' Lives in English Translation. Dumbarton Oaks. P. 384.
  2. Leslie Brubaker, John Haldon (2011). Byzantium in the Iconoclast Era, C. 680—850: A History. Cambridge University Press. P. 368.
  3. Matthew Thomas Herbst (1998). The medieval art of spin: constructing the imperial image of control in ninth-century Byzantium. University of Michigan.

Джерела

[ред. | ред. код]